Shakti
Atpakaļ

Brīnumainā Kerala

10-25. februārī 2014. Jogas ceļojums uz Indiju

Mēs dodamies uz Indijas dienvidiem – brīnumaino Keralu – Ajurvēdas dzimteni

Indijā Keralu sauc par Dievu zemi (Gods own country). Tā atrodas pašos dienvidos un ir slavena ar vairākus gadsimtus senām Ajurvēdas tradīcijām, dziedinošu klimatu, neskartu dabu un senām svētnīcām. Šeit būs seni tempļi, nebeidzams okeāna plašums un spoža saule. Īpaši vērtīgi tas ir mūsu aukstās ziemas dēļ, kad organismam tik ļoti nepieciešama saules gaisma un vitamīni.

Programma ir sastādīta tā, lai 2 nedēļu laikā jūs gūtu maksimālu labumu gan ķermenim, gan garam: apmeklēt senās svētnīcas, attīrīt karmu, ar prieku nodarboties ar jogu, atveseļoties ar Ajurvēdas procedūru palīdzību, atpūsties saulē pie okeāna, uzkrājot spēkus pavasarim.

Ķermenim: mēs uzturēsimies okeāna krastā nelielā, mājīgā viesnīcā ar privāto pludmali. Modīsimies šalcot okeānam, dzirdot kokosa palmu lapu čaukstoņu un tropisko putnu dziesmas. Nodarbosimies ar jogu un pranajamu, elpojot svaigo rīta gaisu. Pēc ajurvēdas ārsta konsultācijām dosimies uz masāžu, ar katru reizi arvien vairāk ienirstot nirvānā. Ēdienkartē būs svaigas augļu sulas un garšīga vietējā virtuve mazā restorāniņā tieši okeāna krastā. Vakarā dosimies meditēt uz netālo templi. Šādā bezrūpīgā un mierīgā ritmā pavadīsim pusi no laika. J

Dvēselei un garam: apmeklēsim senus tempļus un svētas spēka vietas, kurām ir milzīga nozīmē Vēdiskajās tradīcijās:

  • Ceļojums uz Kanjakumari (1diena). Tas ir pats Indijas dienvidu punkts, kur satiekās „trīs jūru” ūdeņi. Tā ir spēka vieta, kur saullēktā mēs mazgāsimies okeāna ūdenī, lai nomazgātu negatīvo karmu. Pēc tam ar prāmi peldēsim uz salu-klinti, kur meditējusi dieviete Kumari un Swami Vivekananda. Atpakaļceļā apmeklēsim vienu no pasaules brīnumiem – koka templi Sučinadram, kur pats dievu valdnieks Indra attīrījies no lāsta (mēs arī sekosim viņa piemēram). Templis ir slavens ar „dziedošajām kolonnām”, kas izgrieztas no viena akmens un skan dažādās tonalitātēs. Pa ceļam redzēsim „kalnu, kas dziedina”, to no Himalajiem atnesa Hanumans (pieminēts Ramajanā). Uzskata, ka uz šī kalna dzīvoja leģendārais riši Agastja.
  • Ceļojums pa Keralas ezeriem (1 diena).  Ar laivu peldēsim pa gleznainajiem, klusajiem ezeru ūdeņiem, ko veido daudzās upju grīvas, ietekot jūrā. Krastos redzamas kokosa palmu plantācijas. Dzīve šeit ir mierīga un nesteidzīga tāpat kā daudzus tūkstošus gadus atpakaļ.
  • Ammas templis (1 diena). Indijas svētajai Ammai piemīt bezgalīga beznosacījuma mīlestība. Viņa dod cilvēkiem daršanu, tos apkampjot un piekļaujot pie Savas sirds. Ammas mīlošais apskāviens cilvēkiem palīdz atvērt savas sirdis. 

 

  • Minakši templis Madurajā (2 dienas). Viens no lielākajiem un ievērojamākajiem Indijas tempļiem veltīts Šivam un Parvati. Šī ir vieta, kur Šakti enerģija ir fiziski jūtama. Mēs apmeklēsim šo templi saulrietā un saullēktā, kad šeit notiek unikāls rituāls: Šiva, „lai radītu, dodās uz Parvati guļamistabu”, bet no rīta Šiva pamet viņas guļamistabu. Šī tempļa apmeklējums dod Šivas  un Parvati svētību laimīgai un harmoniskai ģimenes dzīvei. 

Apmeklēsim augstāko templi klintīs – Tiruparakundram, kas veltīts Murugana kāzām. Veicot šo svētceļojumu, mēs nokļūstam aizsaulē, izmainot savu apziņas stāvokli. Saņemam svētību atrast labu vīru/sievu vai nostiprināt laulību.

 

  • Ramešvaram (1 diena) – viena no Indijas svētākajām vietām. Šeit ir viens no 12 Džoitiras lingamiem, kuru te novietoja pats Rama. Šajā vietā Rama veica dievkalpojumu Šivam, lai attīrītos no dēmona Ravanas nogalināšanas. Divas galvenās svētllietas templī ir 2 Šiva lingami. Saskaņā ar leģendu, pirmo lingamu izveidoja Sita, bet otru no svētā Kailasa kalna pēc Ramas lūguma atnesa Hanumans. Tempļa teritorijā atrodās 22 svētie avoti, kuros katrā atšķirās ūdens garša un katram piemīt unikālas īpašības. No šīs vietas sākās Ŗamas tilts”

 

Ceļojuma cena 16 dienām: 2150 eiro (1500 latu)

Cenā iekļauts: vīza, lidojums un visi pārbraucieni, kas minēti programmā, uzturēšanās 2-vietīgā numuriņā, jogas nodarbības, visas ekskursijas, šofera un gida pakalpojumi.

Nav iekļauts: ēšana un dzeramais ūdens, ajurvēdas procedūras, dzeramnauda un privātie izdevumi.

Vietu skaits ierobežots: ne vairāk kā 15 cilvēku.

Apmaksas kārtība:

1)    Avanss līdz 30. novembrim – 600 Ls

2)    Līdz 1. februārim – pilna summa

Sīkāku informāciju lūdzu jautājiet mums:

Viktorija Darakova   +37129250994  darakova( at )inbox.lv

Jeļena Minajeva +371 29329615

Cena: 2150 EUR (cena 16 dienām)

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}