Shakti
Atpakaļ

CEĻOJUMS UZ INDIJAS HIMALAJIEM. 9 dienu vēdiskais uguns rituāls.

24. marts – 7. aprīlis, 2016

Šī ceļojuma galvenais mērķis ir dalība pavasara Navaratri 9 dienu vēdiskajā uguns rituālā jeb jagjā mūsu Guru Swami Prakashanad Teet Maharaj dibinātajā Ašramā Himalaju piekalnē. Navaratri tulkojas kā "deviņas naktis", un tas ir enerģētiski ļoti spēcīgs laiks divas reizes gadā (pavasara un rudens Navaratri), kad uz Zemes aktivizējas spēcīga transformējoša enerģija. Praktiski visos Ašramos un citās svētās vietās Indijā šajā laikā tiek veikti uguns rituāli pēc vēdiskām tradīcijām, izmantojot speciālas mantras.

Šiem rituāliem ir divas galvenās nozīmes. Pirmkārt, rituāla dalībnieki jagjas laikā var burtiski "sadedzināt" savu negatīvo karmu, atbrīvoties no visdažādākajām problēmām, panākot garīgu transformāciju. Uguns rituāls katru dienu aktivizē enerģiju savā čakrā, to attīrot no uzkrātiem šeit blokiem, kas saistīti ar attiecīgo dzīves sfēru, par kuru atbild katra no čakrām. Process pirmajā dienā sākas ar pirmo čakru, un ar katru nākamo dienu enerģija ceļas augšup uz katru nākamo čakru, tādējādi izejot cauri visām mūsu dzīves sfērām. Jo tikai likvidējot problēmas, kas mums ir saistītas ar naudu, vai attiecībām, vai pārspīlētu ego, un daudz ko citu - kas traucē brīvai enerģijas plūsmai, ir iespējama enerģijas pacelšanās uz augšējām čakrām (6. čakra un augstāk), kur cilvēks piedzīvo garīgu transformāciju.

Otrs Navaratri jagju uzdevums ir globāls - "sadedzināt" to negatīvo, kas pastāv uz Zemes, pēc iespējas uzturot mieru un līdzsvaru visā pasaulē. Līdz ar to katrs jagjas dalībnieks var ne tikai atbrīvoties no kādām savām problēmām un panākt personīgu garīgu attīstību un transformāciju, bet arī nopelnīt sev pozitīvu karmu, piedaloties procesā, kas veicina mieru un labklājību uz Zemes. Protams, visiem šiem procesiem nepieciešama jutība un apzinātība, kurā brauciena dalībniekus centīsies ievadīt tā vadītāji.

Brauciena programma:

1. diena – izlidošana no Rīgas
2. diena – pārbrauciens no Deli līdz pilsētai, kurā dzīvo pandits Kedarnath - palmu lapu astrologs. Pēc iespējas: pandita apmeklējums (atkarīgs no pandita veselības stāvokļa, kas viņa vecuma dēļ ir nestabils).
3. diena – pārbrauciens uz Himalaju piekalnes pilsētu Almoru (1600m virs jūras līmeņa), apmešanās kalnu ieskautā viesu mājā nedaudz ārpus pilsētas. Pēc vēlēšanās: peldēšanās burvīgā kalnu upītē, vietējā Šivas tempļa apmeklēšana. Lekcija par Navaratri jagju: kas jāzina tās dalībniekiem.
4. diena – Almoras pilsētas apmeklējums. Kesari Devi (Durgas) tempļa apmeklēšana, pusdienas augstkalnu kafejnīcā ar aizraujošu skatu uz Himalajiem. Pārbrauciens uz Džagešvaru, uz galamērķi – brauciena vadītāju Guru Ašramu Mokšadham (1900m), ko ieskauj kalni un ciedru mežs. Apmešanās Ašramā.
5.–12. diena – uguns rituāls (Navaratri jagja). Jagja katru dienu ilgst aptuveni no 9.00-17.00, ar 2 stundu pusdienu pārtraukumu. Vakaros – pēc vēlēšanās: pastaigas pa kalniem ar aizraujoši skaistiem saulrietu skatiem, vai pastaiga pa ciedru mežu, kur meža vidū kalnu upītes krastā izvietots sens Dandešvara Šivas templis
13. diena – rīta jagjas noslēdzošais rituāls. Atpūta pēc jagjas, blakus ciematā Džagešvarā izvietotā ļoti sena Mritundžaja tempļu kompleksa (tai skaitā kremācijas vieta) ar Džojtirlingama tempļa apmeklēšanu.
14. diena – pārbrauciens no kalniem atpakaļ uz Deli, apmešanās nakšņošanai viesnīcā netālu no lidostas
15. diena – pārlidojums atpakaļ uz Rīgu

Brauciena cena: 850 EUR
Cenā ietilpst: visi transfēri, izmitināšana un ēdināšana viesu namā pie Almoras, izmitināšana un ēdināšana Mokšadham Ašramā (ēdienu gatavo bramini), dalība jagjā (samaksa jagjas braminiem, samaksa par jagjas sastāvdaļu jeb samagri iegādi, ko katrs jagjas dalībnieks visas 9 dienas ziedo ugunī), izmitināšana viesnīcā Deli pirms atpakaļceļa.
Cenā neietilpst: aviobiļete Rīga-Deli-Rīga (aptuveni 500 EUR), Indijas vīza (70 EUR), ziedojums palmu lapu astrologam (ja liktens būs lēmis tikt pie sava palmu lapu horoskopa), ēdināšana pārbraucienu laikā, personīgie izdevumi.
Avanss 400 EUR – līdz 15. februārim. Pilna summa – līdz 20. martam.

Brauciena vadītāji: Juris Ērenpreiss un Diāna Margole. Jautājumi un pieteikšanās: 67228233, 28635980 (11.00-19.00), info( at )shakti.lv

Brauciena programmā var tikt veiktas korekcijas, ja to pieprasīs apstākļi (piem., palmu astrologa veselības stāvokļa viņa apmeklējums nav iespējams, tad braucam pa taisno uz kalniem, un vienu dienu atpūšamies un adaptējamies augstkalnu klimatam) – viss būs atkarīgs no brauciena dalībnieku karmas.

Priekšnoteikums brauciena dalībniekiem: dalība Shakti centra pirmdienu Šivas pudžās un katra mēneša pirmās sestdienas pudžās.

 

2016. g. Navaratri jagjas Mokshadham Ašramā fragments:

Cena: 850 EUR

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}