Shakti
Atpakaļ

Celojums uz Indijas Himalajiem Pavasaris 2015

9.-24. maijs. Shakti centrs organizē jogas braucienu uz Himalaju Kumaona reģionu, un mūsu Gurudži Tīta Maharadža Ašramu Himalajos.


Ceļojuma sākumā mēs adaptēsimies augstkalnu klimatam ļoti skaistā vietā Himalaju piekalnē Nathuakhanā, kur mums programmā paredzētas jogas nodarbības, jantru zīmēšana, tuvējo kalnu pīķu un tempļu apmeklēšana, un iepirkšanās Šveices ainavas atgādinošā pilsētā, kas izvietojusies ap augstkalnu ezeru – Nainitālā. Tālāk mēs dosimies apmeklēt alu Patal Bhuwaneshwar. Galvenā ala ir 160m gara, taču tā savienojas ar veselu alu sistēmu. Šeit stalaktīti atveido Shivu un 33 vēdiskās dievības (tai skaitā var redzēt, kā Sheshnags tur Zemi, u.c.). Tiek uzskatīts, ka Shiva šeit bieži meditēja, un no alas ir tiešs pazemes savienojums ar Char Dham (četrām svētvietām: Kedarnathu, Badrinathu, Gangotri un Jamunotri), kā arī ala savienojas ar Kailaša kalnu. Skanda Puranās ir minēts, ka daršans šajā alā līdzinās daudzu gadu askēzei. Tālāk mēs dosimies uz Munsiyari, kas tulkojas kā "sniegu vieta". Šeit atrodas karstie avoti, ieskauti sniegotajos Himalajos. Pēc Munsiyari apmeklēšanas mēs dosimies uz Džagešvaru, kur ir izvietots pats pirmais uz Zemes parādījies Džojtirlings – Nagešvara Džojtirlings, kas atrodas senajā Džagešvaras Mahamritundžajas tempļu kompleksā. Blakus Džagešvarai atrodas mūsu skolotāja Gurudži Tīta Maharadža Ašrams – Mokshadham (kas tulkojas kā "mokšas vieta"), kur kopā ar vēdisko rituālu profesionāļiem - braminiem veiksim dažādus autentiskus vēdiskos rituālus: pudžas un homas (uguns rituāls). Mokshadham Ašrams ir enerģētiski ļoti spēcīga vieta, šajā vietā Gurudži apmetās 1958. gadā – aptuveni 65 gadu vecumā, nodzīvoja līdz 2013. gadam, kad pameta savu fizisko ķermeni aptuveni 120 gadu vecumā.

Brauciena programma:

1. diena: Pārlidojums Rīga-Deli

2. diena: Pārbrauciens ar mašīnām no Deli uz Kumaona reģionu Himalaju piekājē (apm. 12h). Apmešanās skaistos viesu namos Nathuakhanas ciematiņā (1900m virs jūras līmeņa)

3. un 4. diena: Atpūta un adaptācija. Jogas un jantru zīmēšanas nodarbības.


5. diena: Pārgājiens uz Muktešvaras virsotni (2300m) ar skaistu skatu uz apkārtējiem Himalajiem, Muktešvaras tempļa un tā svētā Babadži apmeklēšana

6. diena: Brauciens uz Nainitālu – skaistu pilsētu ap augstkalnu ezeru. Iepirkšanās.

 

7. diena: Pārbrauciens no Nathuakhanas līdz Misty Mountains – ārkārtīgi skaista vieta kalnos, nakšņošana.

8. diena: Alas Patal Bhuwaneshwar apmeklēšana. Pārbrauciens līdz Munsiyari.

9. diena: Pastaiga augšup līdz karstajiem avotiem, ieskautiem sniegotajos Himalajos.

    

10. diena: Pārbrauciens uz Džagešvaru (6-8h). Apmešanās Džagešvarā skaistā viesu namā ciedru mežā.

11. diena: Mahamritundžaja tempļa kompleksa un Nagešvaras Džotirlinga apmeklēšana. 3km kāpiens uz veco Džagešvaru, tās senā Šivas tempļa apmeklēšana.

 

12. diena: Mokshadham Ašrama apmeklējums. Rīta Aarti (uguns rituāls) Ašrama tempļos. Gurudži Agni Samadhi templis. Ganeša un Navagraha pudža un homa Ašramā. Pusdienas Ašramā. Mahalakšmi/Mahasaraswati/Durgas homa. Vakara Aarti.

  
 

 

13. diena: Rīta Aarti un Šivas homa Mokshadham Ašramā. Pusdienas. Mahalakšmi/Mahasaraswati/Durgas homa. Vakara Aarti.

14. diena: Atpūta pirms atpakaļceļa, brīvais laiks.

15. diena: Pārbrauciens Džagešvara-Deli.

16. diena: Pārlidojums Deli-Rīga

 

Tūres cena: 1200 EUR

Cenā iekļauts: visi transfēri; visi izmitināšanas izdevumi; ēdināšana Nathuakhanā un Ašramā; Pindari treks (iekļauti pavadoņi, ēdināšana, u.c.), pudžas un homas Ašramā.

Cenā nav iekļauts: Rīga-Deli-Rīga aviobiļete un Indijas vīza (apt. 700 EUR); ēdināšanas izdevumi Nainitālā, Džagešvarā, transfēru laikā; dzeramais ūdens; tējas naudas.

 

Pilna apmaksa – līdz 01/04

Grupas vadītāji: Juris un Diāna

Sīkāka informācija: info( at )shakti.lv

Tel.: 67228233, 29209263, 28635980, 29471361

Cena: 1200 EUR (16 dienas)

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}