Shakti
Atpakaļ

Ceļojums uz Nepālu. Sakrālo Mustangas karalisti.

6.- 20. aprīlis 2019 Katmandu- Namobuddha- Pokhara- Muktinatha- Čitvana

Jau nākamā gada aprīlī aicinām Jūs pievienoties mūsu organizētajā ceļojumā uz Nepālu,
caur tās svētākajām, spēka vietām! Ceļš mūs vedīs caur Mustangas zudušo karalisti, pa svēto ceļu upes ielejā Kaligandaki, kur katrs solis vedīs uz jaunām dimensijām, ceļā pie katra no mums, dvēseles atbrīvošanai un dziedināšanai Muktinathā!

Muktinatha un 108 svētie avoti
Muktinatha ir ieleja Himalajos un vienīgā vieta uz zemes, kur krustojas pieci elementi: ūdens, uguns, debesis, zeme, kā arī gaiss. Jau tūkstošiem gadu, šeit tiek uzturēta "svētā uguns", kuras neticamais avots izriet no akmens. Budisti un hinduisti uzskata, kad šai vietai piemīt dvēseles glābšanas un dziedēšanas spējas.

Kalnu ieleja Mukinatha senos laikos Shaligram ir viena no svētākajām vietām Nepālā. Hinduisti sauc šo vietu Mukti Kshetra - pestīšanas vieta, dvēseles atbrīvošana, kā arī budisti atkal sauc par Chumig Gyats, tibetiešu valodā tas nozīmē -108 svētie dziedinošie ūdeņi. Vieta, kur dzīvo dieviete Dakini, kas dziedina svētceļotājus un dod tiem labklājību. Šeit ir neliels Višnu templis, kas tiek uzskatīts par vienu no svētākajiem tempļiem hinduismā. Mukinatha ir vienīgā vieta, kur apvienojas 5 primārie elementi - zeme, ūdens, uguns, gaiss, debesis (Mahapanchabhutani). Bet šeit ir apvienoti ne tikai primārie elementi, bet arī reliģija. Šo templi par svētu uzskata arī budisti, viņi to dēvē par Dholu Mebru Gompu - svētās uguns templi. Šeit atrodas 108 svētie avoti, tie kuri peldas attīrās no grēkiem un tiek dziedināti, to mēs noteikti darīsim!

Trekings Himalajos
Svētceļojuma pārgājiens, kas pazīstams arī kā Džonsom- Muktinatha, Mustangas rajonā, Nepālā. Ceļojuma augstākais punkts būs 3710 m virs jūras līmeņa, nepieciešams mērens fiziskās sagatavošanās līmenis. Muktinatha ir vienīgā vieta Himalajos, kur savienojas visas stihijas: debesis, zeme, ūdens un uguns. Šeit novērojams brīnums, kā uguns šķeļas no akmens, un no klints iztek svētie avoti. Braucot gar Kali Gandaki upi, varēsim apbrīnot lieliskos Annapurna I un Dhaulagiri virsotnes, kurām augstums sniedzas virs 8000 m. Mēs apmeklēsim svētus klosterus, alas, iepazīsimies ar vietējo cilšu tradīcijām un baudīsim dažādu ainavu gleznaino skaistumu! Šī ir vieta, kur saplūst divas reliğijas- hindu un budistu, ar saviem rituāliem un svētvietām. Pavasaris ir vispiemērojamākais laiks šim braucienam, mēs sagaidam siltus laika apstākļus, skaidras debesis un skaistus skatus.

Visa ceļojuma laiku jūs pavadīsiet Elenas Minajevas (Shakti centra astroloğe un jogas skolotāja), un viņas palīgu kompānijā. Ceļojums notiks nelielā trīsvalodīgā grupā (Rus, Lat, Angļu valoda)
Papildus informācija un atbildes uz visiem jautājumiem – telefoniski un rakstiski +371 29329615 (Elena Minajeva) l.minajeva( at )gmail.com

Ceļojuma programma:

1. diena , sestdiena, 06.04. Lidojums uz Katmandu.
2. diena, svētdiena, 07.04.: Ierašanās Katmandu [1,300m]
Pārbauciens no lidostas uz viesnīcu. Nepālas galvaspilsēta ar neparastu kultūru, seniem pieminekļiem un neparasto dabu. Vakarā ekskursija uz vecāko budistu templi Swayambunath tā saucamais Mērkaķu templis, savu otro vārdu izpelnījies, pateicoties te kuplā skaitā mītošajiem mērkaķiem, kas, kā stāsta vietējie, sargājot templi. Nakts viesnīcā Katmandu.
3. diena, pirmdiena, 08.04.: Vispārējā ekskursija pa Katmandu
Mēs uzsāksim ekskursiju uz UNESCO dabas pieminekļu vietām. Durbar laukumā Bagmati upes krastā ir izvietojušies viduslaiku karaļu pilis. Hindu tempļu komplekss Pashupatinath , Bagmati upes krastā ir ievērojama kremācijas vieta hinduistiem. Bodnatas budistu svētnīca ir viena no lielākajām un vecākajām stupām pasaulē, kā arī Tibetas budisma centrs Nepālā. Bodnatas rajons ir slavens ar saviem vairāk nekā 50 Tibetas klosteriem. Durbaras laukums Patanā, vecākā karaļa pilsēta (3. gadsimtā pirms mūsu ēras), ar daudzām pagoda stila tempļiem un Zelta templi. Nakts Viesnīcā Katmandu.
Iekļautas brokastis
4. diena, otrdiena, 09.04.: brauciens uz Namobuddha
Mēs dosimies 40 kilometru braucienā uz Namobuddha, tas mums aizņems 2- 3 stundas. Namobuddha ir nozīmīgs budistu svētceļnieku galamērķis, šeit atrodas arī viena no trim galvenajām Katmandu stūpām. Namobuddha leģenda stāsta, šajā vietā iepriekšējā inkarnācijā Buda ziedojis savu ķermeni tīģerienei, lai viņa varētu pabarot savus mazuļus. Šeit ir īpaši svaigs gaiss un ļoti klusa vieta, ideāli piemērota meditācijai un praksei. Rītā modīsimies ar pasakainu saullēktu, vakarā būs brīnišķīgs saulriets. Vakarā Rituāls pudža. Nakts klostera viesu namā.
Iekļautas brokastis, pusdienas un vakariņas

5. diena, trešdiena, 10.04.: Atpūtas diena Namobuddhā meditācijai un dažādu garīgo prakšu veikšanai
Agri no rīta mēs piedalīsimies Rituālā pudža, vēlāk nesteidzīgi ieturēsim brokastis. Šī vieta ir ideāli piemērota garīgo prakšu veikšanai. Nakts klostera viesu namā.
Iekļautas brokastis, pusdienas un vakariņas
6. diena, ceturtdiena, 11.04.: Atgriežamies Katmandu un lidojam uz Pokhara
Pēc rīta pudžas, brokastis un sagatavosimies izbraukšanai uz Katmandu. 2 stundu braucienā mēs ieradīsimies iekšzemes lidostā un lidosim uz Pokharu (30 minūtes).
Pokhara ir trešā lielākā pilsēta un otrā tūrisma pilsēta Nepālā, ğeogrāfiski ievērojami atšķirīga tikai dažu kilometru attālumā no ziemeļiem uz dienvidiem, augstums virs jūras līmeņa svārstās no 823 m dienvidu daļā līdz 1,740 m ziemeļos. Turklāt Pokharā var novērot lielisku skatu uz Annapurnu, Dhaulagiri un Manaslu. Pokharā varēsiet izmēğināt sevi dažādos ekstrēmos sporta veidos, piemēram, paraplanērismu, raftingu, var doties pētīt dažādas alas ap Dāvida ūdenskritumu. Iespēja apmeklēt Varaha templi, kā arī
šeit atrodas Starptautiskais alpīnisma muzejs. Nakts viesnīcā Pokharā.

Iekļautas brokastis

7. diena, piektdiena, 12.04.: Pokhara - Džonsom- Kagbeni [2,810m]: 3- 4 stundas
Agri no rīta mēs lidosim uz Džonsom. Šīs 30 minūtes no lidojuma piedāvā lielisku panorāmas skatu uz Annapurnu un Dhaulagiri, kas ir Himalaju augstākā virsotne. Ierodoties Džonsomā, nodosim savu bagāžu vietējiem nesējiem un sekos pārgājiens uz Kagbeni, apmēram 3 stundas.Taka turpinās pa ielejas pusi, pakāpeniski paplašinoties, pirms šķērso zemu grēdu līdz Džonsom ciemam. Pāri PangaKhola, lai sasniegtu EkleBhatti, kurš nozīmē vientuļais krodziņš. Pēc Džonsom laika tas ir ļoti vējains pēcpusdienā, un pārgājienā turpinam pakāpenisku ceļu Kali Gandaki upes gultnē un apmēram pēc 3 stundām
sasniegsim Ekley-bhatti ciematu. Pēc labas atpūtas, būs viegli turpināt ceļu uz Kagbeni.
Nakts tējas namiņā Kagbeni.
Iekļautas brokastis, pusdienas, vakariņas
8. diena, sestdiena, 13.04.: Kagbeni- Muktinatha [3,710m]5- 6 stundas
Mūsu ceļojums sākas interesantu pieredzi- brokastis tējas namiņā Kaligandaki upes krastā. Pārgājiena laikā mums būs iespēja vērot gleznainus, neatkārtojamus skatus. No Kagbeni ceļš strauji stiepjas, lai atkārtoti pievienotos tiešajai takai, kas ved uz Khingaru 3200 m augstumā. Tiks novērota greznaina ainava- taka gar upi augšup, pēctam sekos apstāšanās Džarkot ciematiņā. Pēctam turpinam ceļu uz Muktinathu. Nakts tējas namiņā Muktinathā.
Iekļautas brokastis, pusdienas, vakariņas
9. diena, svētdiena, 14.04.: Muktinatha
Muktinatha ir viens no svarīgākajiem svētceļojumu centriem hinduistiem un budistiem. Rītu iesāksim ar Višnu tempļa apmeklējumu. Hinduistiem šis reģions ir atbrīvošanās un glābšanās vieta. Višnu templī atrodas īpaši kalna avoti. Skalosimies šajos 108 avotos, lai nomazgātu visus iepriekšējo dzīvju grēkus! Netālu atrodas arī budistu klosteris. Muktinatha ir vieta, kas mums parāda Nepālas reliģiju harmoniju.
Nakts tējas namiņā Muktinathā.
Iekļautas brokastis, pusdienas, vakariņas

10. diena, pirmdiena, 15.04.: - Muktinatha- Džonsom [2,715m]: 5- 6 stundas
Pēc Muktinathas, mēs pārceļamies atpakaļ uz Džonsom caur Lubra ieleju. Vienā no vecākajām apakšējā Mustangā- Lubrā- kur atrodas vecākais Bon klosteris (senās Tibetas reliģija).Tad turpinām ceļu gar Kalighandaki upi. Nakts viesnīcā Džonsom.
Iekļautas brokastis, pusdienas, vakariņas
11. diena, otrdiena, 16.04.: Pārlidojums Džonsom- Pokhara

Pēc brokastīm, braucam uz lidostu un sekos ekstrēms 30 minūšu lidojums starp diviem milzīgiem kalniem, Annapurnu un Dhaulagiri. Pārbrauciens no Pokharas lidostas uz viesnīcu uz ezera krastu. Pēcpusdienā, nesteidzīga iepazīšanās ar skaisto Pokharas ieleju. Pastaiga gar Fewa ezera krastu, mēs nespēsim apstāties apbrīnot Annapurna masīvu virsotnes ūdenī. varēsim vizināties laivā vai pastaigā doties uz Miera pagodu - tas ir budistu templis, kas izveidots, lai apvienotu visu rasu un reliģiju cilvēkus.
Nakts viesnīcā Pokharā.
Iekļautas brokastis
12. diena, trešdiena, 17.04.: Pārbrauciens Pokhara- Čitvana 5- 6 stundas
Pēc brokastīm mēs dodamies ar autobusu uz Čitvana nacionālo parku. Pēc ierašanās mēs izminitāsimies mūsu viesnīcā nacionālā parka teritorijā un pēc pusdienām dosimies iepazīt džungļus. Nakts viesnīcā Čitvana nacionālā parka teritorijā.
Iekļautas brokastis, pusdienas, vakariņas un džungļu aktivitātes

13. diena, ceturtdiena, 18.04.: Čitvanas nacionālais parks
Visu dienu pavadīsim Čitvanas nacionālais parkā. Čitvan tiek tulkots kā "Džungļu sirds". Čitvanas nacionālais parks ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tas aizņem 932 kvadrātmetrus. km Parks ir slavens ar savu savannas faunu un floru. Nepāla šis ir visvairāk apmeklētais nacionālais parks un patvērums savvaļas dzīvniekiem. Šeit dzīvo karaliskais Bengālijas tīģeris, Āzijas zilonis, degunradzi, leopardi, indiešu jaguāri, četru sugu brieži, savvaļas lāči, krokodili, pērtiķi, kā arī vairāk kā 500 putnu sugu. Iespējamās aktivitātes ietver ziloņu izjādes, peldēšanās ar ziloņiem, putnu vērošanu, kanoe laivu, taru kultūras izrādi, ciematu pastaigas un vizīte ziloņu audzēšanas centrā. Nakts viesnīcā Čitvana
nacionālā parka teritorijā.
Iekļautas brokastis, pusdienas, vakariņas un džungļu aktivitātes
14. diena, piektdiena, 19.04.: Čitvana- Manakamana- Каtmandu
Pēc brokastīm brauksim līdz Manakamanai, Manakamana templis ir veltīts dieva Shivas dzīvesbiedrei spēcīgai dievietei Manakamana. Manakamana- tulkojumā burtiski, kas izpilda vēlēšanās. Tantrisks sakrālais templis, kurš piepilda cilvēku vēlēšanās, kas ir viens no iecienītākajiem un apmeklētajiem Nepālas svētnīcām, un cilvēki tic, ka Manakanama (Šakti) izpilda vēlēšanās visiem , kas pie viņas ierodas un to lūdz. Pēc tempļa apmeklējuma, seko ceļš 3- 4 stundas uz Katmandu. Nakts viesnīcā Katmandu.
Iekļautas brokastis
15. diena, sestdiena, 20.04.:Transfērs uz lidostu Katmandu
Brīvais laiks Katmandu un ceļš atpakaļ uz mājām.
Iekļautas brokastis

Mūsu ceļojuma vērtību novērtēt ir grūti :-), taču dalības maksa ir 2000 €. Avansa maksājums 1000 eiro jāveic līdz 10. februārim, bet atlikusī summa- 1000 eiro- līdz 6. aprīlim.
Aviobiļete lidojumam uz Katmandu tiek maksāta atsevišķi (lidmašīnas biļetes cena no Rīgas ir no 700 eiro, jūs varat arī pievienoties mums no jebkuras citas valsts, iegādājoties biļetes personīgi).
Atcerieties, ka brauciena dalībnieku skaits ir ierobežots- ne vairāk kā 14 cilvēki, kas ļaus dalībniekiem veltīt individuālāku pieeju un konfortablāku ceļošanu. Organizatori patur tiesības veikt izmaiņas pasākumu grafikā.
Papildus informācija un atbildes uz visiem jautājumiem- nākamajā sapulcē un pa tālruni 29329615
(Elena Minajeva)

Ceļojuma cena: 2000 EUR

Iekļauts:
• vietējā gida pakalpojumi visa maršruta laikā
• pārvietošanās ar komfortablu autobusu
• trīs iekšzemes lidojumu biļešu maksas Kathmandu- Pokhara, Pokhara- Džonsom, Džonsom- Pokhara un lidostas nodokļi
• ekskursijas saskaņā ar programmu, visas ieejas biļešu maksas
• visas nepieciešamās atļaujas
• izmitināšana viesnīcās (2- vietīgas istabas)
• izmitināšana trekingos ceļa labākajās lodžijās
• nesēju, pavāru un sertificēti pārgājienu instruktoru atlīdzība
• visi valsts tūrisma nodokļi
• pirmā veselības palīdzība
• iekļautas brokastis Katmandu, Pokharā, Namobuddhā, pārgājiena laikā un Čitvanā 3 ēdienreizes dienā
• tradicionālās Nepālas vakariņas Katmandu ar tautas deju uzvedumu

Nav iekļauts:
• lidojums uz Katmandu (no Rīgas - no 700 eiro)
• Nepālas vīza 35 € (saņemsiet ierodoties lidostā, nepieciešamas 2 fotogrāfijas)
• pusdienas un vakariņas Katmandu, Pokhara
• dzeramnauda, ziedojumi tempļos, personiskie izdevumi

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}