Shakti
Atpakaļ

Himalaya Yatra. Nepal

10-25. oktobris 2018

Mēs dosimies uz Nepālu, Machapuchare kalnu, kas tiek uzskatīts par Šivas Svēto mājvietu. Praktikas un meditācijas spēka vietās, 3 dienu retrīts Namobudda klosterī, 6 dienu pārgājiens pa kalniem starp Himalaju sniegotajām virsotnēm.

Mēs dosimies uz Himalajiem saņemt ŠIVAS svētību! Machapuchare kalns tiek uzskatīts par Šivas svēto mājvietu. Mēs dosimies pie svētā kalna, lai saņemtu svētību garīgajai izaugsmei un transformācijai!

ॐ Machapuchare – ir 6 998 metru augsts svētais kalns, kas ietilpst Himalaju Annapurnas kalnu masīva sastāvā. Nosaukumu «Zivs aste» Fishtail kalns ieguvis pateicoties diviem tā izvirzījumiem - virsotnēm, kuras skatoties no rietumiem veido figūru, kas atgādina milzīgas zivs asti. Alpīnismam tas slēgts, jo tiek uzskatīts par Šivas svēto kalnu.

Machapuchare dubultā virsotne ir tik izteikta un tās augstais pacēlums tik iespaidīgs, ka tas gandrīz vai caurdur debesis atgādinot Šivas Trišulu (trejzobi jeb trejžuburi). Ja paveiksies, virs virsotnes iespējams ieraudzīt sniegotu dūmaku - Mahadēva dievišķās būtības auru un saņemt Viņa daršanu.

Pirmo un pēdējo dienu mēs pavadīsim Katmandu, kur pieskarsimies senām hindusu un budisu svētvietām. Mēs apmeklēsim: Šivas zelta templi, Swayambudnath Stupu, kas dod svētību un Boudnath Stupu, kas izpilda vēlmes.

3 dienas mēs pavadīsim klostera kompleksā Namboudda, kur atrodās viena no trim galvenajām Katmandu ielejas stupām. Praktizēsim kopa ar mūkiem.

ॐ Katru diena visa brauciena garumā - hatha joga un pranajama, meditācijas, lekcijas un īpašas praktikas.

Pārgājiens pa Himalajiem notiek 2000 - 4300 m augstumā un neprasa alpīnistu sagatavotību, bet laba fiziskā sagatavotība gan noderēs. Nepieciešamas ērtas botas-pārgājienu zābaki, ūdens un vēja necaurlaidīga jaka un termoveļa. 2-3 mēnešus pirms brauciena būs jāsāk gatavoties izturībai kalnu apstākļiem: dzert speciālus nostiprinošos preparātus, vairāk kustēties un staigāt ar kājām, kā arī veikt speciālas elpošanas prakses un jogas vingrojumus.

Ceļojuma cena 16 dienām – 1300€

Iekļauts: visi pārbraucieni Nepālā, dzīvošana 3* viesnīcā Katmandu ar brokastīm, dzīvošana klostera teritorijā un ēdināšana 3x dienā, lidojums Katmandu - Pokhara, dzīvošana divvietīgās istabiņās kalnos, viss kalnu pārgājienam (gids, nesēji, atļaujas, 3x dienā veģetāra ēdināšana), kā arī prakses un jogas nodarbības.

Nav iekļauts: Aviobiļete turp un atpakaļ Rīga - Stambula - Katmandu ( ap 850€. Mums reģistrēta grupas biļete - 20 vietām). 25€ Nepālas vīza (tiek pirkta uz Nepālas robežas), apdrošināšana (25€), dažas vakariņas un pusdienas Katmandu un Pokharā, konsultācijas un tējas naudas (50€).

Mūsu pastāvīgajiem grupu dalībniekiem būs īpaša atlaide!
Obligāta piedalīšanās pirms ceļojuma sarunās un priekšapmaksa!!
Apmaksas kārtība:
1) Līdz 15 aprīlim avanss - 400€
2) Līdz 25 maijam – 850€ aviobiļetes pirkšana.
3) Līdz 1.augustam - 900€

Sīkāka informācija: Viktorija Darakova +37129250994 v.darakova( at )gmail.com

Maršruts pa dienām

1.diena. Lidojums Rīga - Katmandu. Tikai 15 stundas ceļā un viena pārsēšanās ar Turkish Airlines! Izlidojam no Rīgas ceturtdienā 12:20 — 15:20 Stambula 20:30 — 06:20 Katmandu.

2.diena. Ierašanās Katmandu 6:20. Iekārtošanās Tamale viesnīcā, neliela atpūta pēc lidojuma. Svētības saņemšana jatrai pie pašas Nepālas Swayambudnath stupas. Tamel senais rajons, kur var nopirkt nepieciešamo kalnu pārgājieniem.

3.diena. No rīta Joga. Saņemam no budistu un hinduistu Katmandu svētvietā: Šivas zelta templī Pashupatinath, pati lielākā budistu stupa Boudnaths.

4.diena. Namobudda klosteris. No rīta joga, meditācija un pārtikas uzņemšana klosterī. Namobudda budistu klosterī dzīvo, mācās un praktizē 300 mūki. Šeit ir ļoti mierīga un labvēlīga atmosfēra. Skats no augšas uz ieleju, kuru piesātina daudzkrāsaini lūgšanu karodziņi, ir neaizmirstami skaists. Šeit atpūšas dvēsele un gribētu palikt uz visiem laikiem!

No rīta joga uz jumta ar skatu uz Himalajiem, piedalīšanās ceremonijās (Pudžās) kopā ar mūkiem saullēktā un saulrietā, ēdienreizes kopā ar mūkiem, meditācijas un budistu prakses, vakarā lekcija. Nakšņošana klostera teritorijā.

5.diena. Namobudda klosteris. No rīta joga, meditācija un pārtikas uzņemšana klosterī.

Namobudda stupa skaitās viena no trim Katmandu ielejas galvenajām stupām. Namobudda nozīmē «godbijība Budam». Šajā vietā Budda iepriekšējā inkarnācijā kā princis Semchen Chenpo, ziedoja savu ķermeni, lai pabarotu izsalkušu tīģerieni ar mazuļiem. Tādējādi viņš izdarīja pēdējo pakalpojumu, lai piedzimtu kā Budda un saņemtu atbrīvošanos. Mēs praktizēsim un meditēsim šajā labvēlīgajā vietā, lai virzītos uz priekšu garīgajā ceļā.

Dienā mēs iziesim nelielā pastaigā pa mazu pilsētiņu Panauti, kura ir uzcelta divu upju sateces vietā un skaitās kā spēka vietā līdzīga Prajag vietai Indijā. Panauti ir viena no Nepālas senākajām pilsētām, tajā saglabājušies daudzi tempļi un pagodas, elegantas neskartas kokgriezumiem bagātas viduslaiku pilsētas šaurās ielas.

No rīta joga uz jumta ar skatu uz Himalajiem, piedalīšanās ceremonijās (Pudžās) kopā ar mūkiem saullēktā un saulrietā, ēdienreizes kopā ar mūkiem, meditācijas un budistu prakses, vakarā lekcija. Nakšņošana klostera teritorijā.

6 diena Namobudda - Pokhara. No rīta joga, meditācija, brokastis klosterī. Pēc brokastīm mēs atgriežamies Katmandu, kur uzreiz mazā lidmašīnā lidojam uz Pokharu. Lidojums starp kalnu sniegotajām virsotnēm ilgst tikai 30 minūtes, bet skats ir elpu aizraujošs!

Pokhara - pilsēta Himalaju pakājē, 200 km uz rietumiem no Katmandu. mūsu jatras mērķis Mučapučare no šejienes jau ir redzams - kā Šivas trīsžuburis pacēlies virs kalniem uz Feva ezera.
7.diena. Pārgājiens uz POTHANA (2150 m): 3-4 stundas ceļā. No rīta pēc jogas un pusdienām mēs pametam Pokharu. Braucam džipos pa kalniem uz pārgājiena sākumu. Pirmajā dienā mēs ejam tikai 3-4 stundas. Šajā dienā taciņa lēnām paceļas augstās ejot starp bieziem Himalaju rododendru krūmiem. Mēs apstāsimies iedzert tēju Australian camp (2060m). Pēc tam taka vedīs mūs līdz Pothana vietai, kur mēs pavakariņosim un paliksim lodžijās pa nakti.

8.diena. Pārgājiens uz FOREST CAMP (2 250 m): 6-7 stundas ceļā. No rīta joga un meditācija. Agras brokastis. Šodien mums priekšā grūts, bet gleznains pārgājiens. Taciņa strauji celsies uz augšu un iet cauri biezam mežam līdz meža nometnei FOREST CAMP. Vakariņas un nakšņošana lodžijās.

9.diena. Pārgājiens uz HIGH CAMP (3900 m): 6-7 stundas ceļā. No rīta joga un meditācija. Agras brokastis. Mums jānoiet tikai 7 km, bet tas aizņems visu dienu. Pēc pāris pārgājiena stundām mēs sasniegsim LOW CAMP (Zemo nometņu vietu). Šeit apstāsimies pusdienot un dzert tēju. Tālāk strauji kāpsim augstāk, virs mākoņiem un kaut kādā brīdī mums pavērsies pirmie skati uz sniegotajām virsotnēm.

Apmēram pēc 4-5 stundām ceļā nonāksim līdz HIGH CAMP - augšējai nometnes vietai Madri Himal (3 900 m). Vakarā mākoņi noiet uz leju, paverot brīnišķīgu skatu uz mēness gaismu un zvaigznēm virs sniega klātajām virsotnēm Machpuchare, Gangapurna un Annapurna. No rīta plānota celšanās līdz ar saullēktu!

10.diena. ŠIVAS daršans saullēktā! Celšanās MARDI HIMAL BASE CAMP (4300 m) un došanās atpakaļ uz LOW CAMP (3100 m): maksimums 7-8 stundas.

Šodien ir mūsu ceļojuma apogeja - ŠIVAS daršans saullēktā! Celsimies 4:30 no rīta. Iedzersim karstu tēju no termosa, tad izkustēsimies un ar lukturīšiem pa šauru taciņu dosimies uz augšu, lai sveiktu saullēktu skatu laukumiņā View Point 4100 м blakus Madri Himal kalnam. No šejienes paveras skats uz Mačapučare virsotni, kura īpaši izceļas uz šīs kalnu panorāmas fona. Mēs novērosim kā sniegotās virsotnes saullēktā pakāpeniski maina krāsu. Sagaidīsim saullēktu, silto un dzīvīgo gaismu, kas apspīd varenās apkārt esošās kalnu virsotnes. Mākoņu jūra izklāsies pie mūsu kājām un šķiet, ka mēs būtu debesīs.

Mačapučare dubultā virsotne tik ļoti izceļas ar savu dubulto un īpašo pīķi, ka tā tikpat kā caurdur neaizsargātās debesis kā Šivas trijžuburis. Ja paveiksies, varēs ieraudzīt sniegotu dūmaku - dievišķā Mahadēva būtnes auru un saņemt pie Viņa daršanu.

Mačapučare – ir 6 998 metru augsts svētais kalns, kas ietilpst Himalaju Annapurnas kalnu masīva sastāvā. Nosaukumu «Zivs aste» Fishtail kalns ieguvis pateicoties diviem tā izvirzījumiem - virsotnēm, kuras skatoties no rietumiem veido figūru, kas atgādina milzīgas zivs asti. Alpīnismam tas ir slēgts, jo tiek uzskatīts par Šivas svēto kalnu.

Tie, kam būs spēks, dodas tālāk uz High View Point 4300м, no kurienes paveras vēl brīnišķīgākas un iedvesmojošākas panorāmas uz visu Annapurna apkārtni. Otra daļa var iet atpakaļ uz leju, kur varēs baudīt gleznainos skatus un gaidīt otru grupas daļu. Atpakaļceļā varēs redzēt pa kādu taciņu tumsā mēs kāpām augšā. Pusdienas laikā grupas apvienosies un mēs visi kopā dosimies atpakaļ uz LOW CAMP (3100 м), kur mūs gaidīs vakariņas un nakšņošana.
11 diena. Pārgājiens uz TOLKA (1760 m): 4-5 stundas ceļā. No rīta joga un meditācija. Pēc brokastīm mēs ejam lejā uz Deurali, un pēc tam ejam pa taciņu uz labo pusi vērstu uz Annapurna Base camp. Pēc 4-5 stundām ceļā mēs sasniedzam Tolka, kur vakariņojam un pavadām nakti tējas namiņā.

12 diena. Pārgājiens uz JHINU DANDA (1730 m): 3-4 stundas ceļā. No rīta joga un meditācija. Šodien mūsu ceļš ved cauri gleznainām gurung tautas sādžām. Šeit paveras brīnišķīgi skati uz Mačapučare sniegoto virsotni un Annapurnu. Taka ved taisni līdz Landruk ciematam, bet pēc tam nolaižas līdz kalnu upei Modi ejot pāri virvju tiltiņam. Vakarā mēs varēsim atslābināties, nomazgāt nogurumu karstajos Jhinu danda avotos, kas atrodas 30 minūšu attālumā no mūsu bāzes vietas.

13 diena. Pārgājiens uz SIWAI (3 stundas) un atgriešanās ar džipiem Pokhārā (2 stundas). No rīta joga un meditācija. Pēc brokastīm mēs dosimies uz pēdējo mūsu pārgājiena vietu, bet pēc tam džipos brauksim atpakaļ uz Pokharu. Atpūta viesnīcā.

14. diena. Atpūta Pokhārā. No rīta joga un meditācija. šo dienu mēs pavadīsim brīnišķīgā pilsētā pie ezera. Šo dienu var pavadīt kā vien vēlās. Var vizināties laivā pa Feva ezeru līdz Drakona salai, pastaigāties pa kolorītiem celiņiem, palidot virs Himalajiem paraplānā ar instruktoru (ap 80€) vai palidot ar Zipflyer 1800 м no Sarnagot kalna (ap 60€). Vakarā «Himalaju pavēlnieku» svētku vakariņas.

15. diena. Lidojums uz Katmandu. No rīta Joga un meditācija. Pēc brokastīm pārlidojums uz Katmandu. Pēdējā nakts Katmandu Boudnaths, kur blakus ir pati lielākā budistu stupa, par kuru runā, ka piepilda vēlmes.

16.diena. Izlidojam no Katmandu 07:35 — 12:55 Stambula 14:50 — 17:50 Rīga (tikai 13 stundas ceļā uz viena pārsēšanās)!

Cena: 1300 EUR

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}