Shakti
Atpakaļ

GOSAIKUNDA YATRA - Nepāla un Indija 2013

Svētceļojums uz svēto Šivas ezeru no 2013. gada 27. septembra līdz 14. oktobrim

ॐ Mēs dosimies uz Nepālu, uz kalnu apvidu Langtangu, kur atrodas Šivas svētais ezers Gosaikunds (4300 m). Šī svētceļojuma vieta ir pazīstama jau tūkstošiem gadu.

Jau svētajos rakstos „Mahabharata” un Purānas vēstīts par to, kā Devi un Asūri kūla Piena okeānu, lai iegūtu Amritu - mūžīgās dzīvības nektāru. Šajā procesā no okeāna dzīlēm radās daudz brīnumu. Bet pirms Amrita rašanās iznira nāvējošā inde Halahala. Inde draudēja saindēt Visumu, un neviens nespēja tam pretoties. Tad Devi ar Višnu priekšgalā vērsās pēc palīdzības pie Šivas. Viņi atrada Šivu Kailas kalna virsotnē, kur viņš cēli sēdēja kopā ar savu sievu Parvatī. Devi noliecās Šivas priekšā, slavinot skaitīja viņam lūgšanas un lūdza viņus izglābt no ugunīgās indes. Šivā uzjundīja līdzjūtība pret briesmās nonākušajiem Visuma iedzīvotājiem. Ar savu mistisko spēku palīdzību viņš sakoncentrēja indi, saņēma to plaukstā un izdzēra. Taču viņš nevis norija indi, bet noturēja to savā kaklā, no kā viņa kakls kļuva zils. Pēc šiem notikumiem Šivu sāka godāt Nilkantha (Zilkaklis). Pēc indes iemalkošanas Šivam ļoti gribējās iedzert svaiga ūdens, un viņš uzsita pa zemi ar savu trijžuburu. Taipat brīdī radās Gosaikunda ezers, no kura Šiva padzērās ūdeni un attīrījās. Šī svētā ezera ūdens attīra no visām mentālajām un fiziskajām indēm un toksīniem. Tieši uz šo ezeru mēs dosimies svētceļojumā.

ॐ Pirmās un pēdējās 2 dienas Nepālā mēs pavadīsim Katmandu, kur apmeklēsim senās hinduistu un budistu svētvietas: Šivas Zelta templi, Boudnathas stūpu un Svajambudnathas stūpu.

ॐ 7 dienas mēs pavadīsim kalnos, baltajās un sniegiem klātajās Himalaju kalnu virsotnēs. Mēs dosimies uz svēto Šivas ezeru Gosaikunda (4300m) pāri kalnu apvidum Langtang (tulkojumā „pa jaka pēdām”). Pāri kalnu pārejai Laurebina (4600m) mēs nonāksim Hemanga apvidū – tā ir iespēja izbaudīt sniegoto kalnu brīnišķīgās ainavas, cilvēka neskarto dabu, mūžīgos ledājus un neatkārtojamo Gosaikund, Sarasvatikund, Surjakund, Bhajravkund ezeru skaistumu. Tīrais gaiss, neskartā daba un klusums. Šeit meditējuši izcilie jogas Padmasambhava un Milarepa.

ॐ Vēl mēs pavadīsim 4 brīnišķīgas dienas Čitvana rezervātā (tulkojumā „leopardu mežs”), kur atpūtīsimies, dosimies ar ziloņiem džungļos, peldēsimies ar ziloņiem, nodarbosimies ar jogu un izbaudīsim neskarto dabu. Tā ir viena no nedaudzajām vietām pasaulē, kur dabā iespējams ieraudzīt ziloņus, degunradžus, krokodilus, Bengālijas tīģerus, pāvus, briežus, leopardus, lāčus un saldūdens delfīnus.

ॐ Pa ceļam uz mājām mēs pavadīsim vienu dienu un vienu nakti Deli, kur mēs apmeklēsim tempļu kompleksu Akšardam – mūsdienu akmeņkaļu meistardarbu. Pirms tūkstošiem gadu tā tika celti tempļi Kadžuraho, Kanaraka Orisē un Džajagdiša Udaipurā. Akšardam pilnībā ir uzbūvēts no akmens, lai izvairītos no korozijas. Būvējot templi, netika izmantota dzelzs un visa apdare tika veikta ar rokām. Tempļa ārpuse ir no rozā akmens, iekšpuse – no baltā marmora. Visā kompleksā valda meditatīva atmosfēra, kurā viegli ieslīgt. Akšardama kompleksā ietilpst ne tikai templis, bet arī netālu esošie parki, gaismas un mūzikas strūklaka, kinoteātris, muzejs, kanāli, kuros var vizināties ar laivām, skulptūru kompozīcijas no Vēdām un Purānām. Iespaidi no tempļa līdzinās slavenajam Tadž Mahalam.

ॐ Katru dienu visa brauciena garumā – lekcijas, īpašas praktikas, meditācijas, hatha jogas un pranajamas nodarbības.

ॐ Pārgājieniem kalnos nebūs nepieciešama alpīnistu sagatavotība, bet laba fiziskā forma gan būs nepieciešama. Noderēs arī ērti zābaki, silta jaka un termoveļa. 2-3 mēnešus iepriekš būs jāsāk gatavoties augstkalnu apstākļiem: lietot speciālus spēcinošos preparātus, vairāk kustēties un staigāt kājām, un arī praktizēt īpašus elpošanas un jogas vingrinājumus.

Ceļojuma izmaksas: 18 dienas - 1480 Ls

 • 885Ls ($1700) - Nepālā: visi pārbraucieni, dzīvošana 4* viesnīcā Katmandu un londžās kalnos, tradicionālās nepāliešu vakariņas, viss treka nodrošinājums (gids, nesēji, veģetāriešu uzturs), pilns nodrošinājums Čitvanas Nacionālajā parkā (lidojums ar lidmašīnu, dzīvošana, ēšana, izbraucieni ar ziloņiem un velosipēdiem), kā arī jogas nodarbības un praktikas. Transports, ekskursija un viesnīca Deli.
 • 400 Ls - avio lidojums Rīga - Deli – Rīga. FINAIR Grupas biļete – vietu skaits ierobežots.

 • 115 Ls ($220) – avio lidojums Deli – Katmandu – Deli (var mainīties!)

 • 20 Ls ($40) – Nepālas vīza (uz Nepālas robežas)

 • 62 Ls – Indijas vīza

  Apmaksas kārtība:
  1) Līdz 31. maijam - 400Ls +115 Ls – avio biļešu iegāde
  2) Līdz 15. jūlijam - priekšapmaksa 1000 USD (no summas $1700)
  3) Līdz 5. septembrim - 62 Ls un pase (derīguma termiņš ne mazāk kā 6 mēneši)
  4) Atlikušie $700 (no summas $1700) + $40 Nepālas vīza = $740 katrs ved pats līdz Nepālai!

  Sīkāku informāciju jautājiet, lūdzu, man
  Viktorija Darakova 

  +37129250994 

  darakova( at )inbox.lv 

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}