Shakti
Atpakaļ

Ikmēneša Shivaratri

Piektdien 8. janvārī plkst. 21:00.

Vēdiskajā tradīcijā Šivas nakts jeb Shivaratri tiek atzīmēta un svinēta visos Šivas tempļos Indijā katru mēnesi tajā dienā, kad dilstošā Mēness (Krishna Paksha) 14. diena (Chaturdashi) pāriet tukšā Mēnesī (Amavasya). Tas ir pats tumšākais laiks, un tieši šajā pašā tumšākajā pusnaktī Visumā parādījās Šivas enerģija ugunīga staba formā - Shiva Jyotirlingam. Tādēļ Šivas bhaktas (tie, kas pielūdz Šivu) svin šo notikumu katru mēnesi (Masik Shivaratri). Savukārt tas Shivaratri, kas izkrīt Phalguna mēnesī - tas ir Maha Shivaratri (nākamais: 07.03.2016.).

Tā kā Shakti centrā ir dabīgais Shiva Lingam no svētās Narmada upes, tad viņam ir veicami vēdiskie rituāli Šivas dienās - pirmdienās, un ikmēneša Shivaratri dienās.

Shivaratri dienā Šivas bhaktas ievēro vratu: badojās, meditē uz Šivu, tiek veikti dažādi Šivam veltīti rituāli (pudžas). Neprecētām sievietēm tas nodrošina Šivas svētību, saņemot labu vīru un laulību; precētām sievietēm - nodrošina ģimenes stabilitāti un labklājību. Vīriešiem tas dod iespēju izjust Šivas enerģiju: Kosmisko Saprātu, paplašināt savu apziņu, sajust savas dvēseles (atmas) saplūšanu ar Visuma Dvēseli (Paramatmu).

Aicinām uz Shiva pudžu un Lingam Abhishekam ar panchamritu. Līdzi vēlams ņemt baltus ziedus, dabīgu pienu un jogurtu. Dalība bezmaksas.

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}