Shakti
Atpakaļ

Informācija - Maha Shiva Ratri 2013

Ir izskanējušas zināmas bažas, kurā dienā ir pareizi svinēt Mahashivaratri. Lūdzu skatiet pandita Ch.Sh.Samavedulas komentāra tulkojumu par šo jautājumu šeit.

Hari Om,

Pēc manu Latvijas draugu lūguma es vēlētos viest skaidrību par Mahashivaratri svinēšanas laiku Latvijā šajā gadā. Ir izskanējušas bažas, ka īstais Mahashivaratri ir dienu iepriekš un ka svinēšana notiks nepareizā laikā, ka svētdien Shivas enerģija būs bloķēta, Shiva gulēs, un mēs tikai izšķiedīsim laiku mūsu lūgšanās.

Saskaņā ar vēdiskajiem principiem Mahashivaratri tiek svinēts pēdējā Krshna paksh tithi. Latvijā Krshna Chaturdashi sākas svētdien 00:35 (a.m.), un turpinās līdz 23:00. Šogad tas ir radījis zināmu apjukumu, jo notiek tithi nomaiņa vienas un tās pašas dienas laikā. Saskaņā ar vēdisko tradīciju (kurai sekojoši arī mani senči-bramini paaudžu paaudzēs - tēvs, vectēvs, vecvectēvs), un vēdiskajiem svētajiem rakstiem, Mahashivaratri pats svarīgākais laiks ir Shivas enerģijas kulminācijas periods pusnaktī, kas tiek saukts par LINGODBHAAVA KAALA. Tas ir laiks, kad durvis uz Shivas enerģiju ir maksimāli atvērtas, un tas ir starp Chaturdashi tithi un Amavasya tithi. Sakarā ar to, ka Chaturdashi tithi sākas jau pēc pusnakts no sestdienas uz svētdienu, svinēt Mahashivaratri 9. martā (sestdien) ir pretrunā ar šo likumu. Tādēļ svinēšana notiek svētdien 10. martā ar LINGODBHAAVA KAALA pusnaktī uz pirmdienu, neskatoties uz to, ka neilgi pirms pusnakts Chaturdashi tithi jau ir beidzies.

Taču atļaujiet man pateikt jums sekojošo: Shiva vienmēr gaida savus sekotājus. Shiva vienmēr grib, lai jūs pieklauvējat pie viņa mājas durvīm un nākat iekšā. Tādēļ nekādā gadījumā nav nepareizi svinēt un pielūgt Shivu katru dienu, īpaši 9. un 10. Martā. Latvijā ir vairāki labi jogas centri, dodieties turp abas dienas, un lūdziet, meditējiet uz Shivu - un Shiva būs laimīgs un svētīs jūs. Un ja jūs jūtat, ka vēlaties satikt mani, un jums patīk veids kā es izpildu Mahashivaratri saskaņā ar autentisku vēdisko tradīciju – tāpat kā to ir darījuši mani senči – esat laipni lūgti uz Shakti centru 10. martā, un svinēsim kopā! Es paņemšu no Indijas līdzi dažus oriģinālus sanskrita tekstus, kur minēti Mahashivaratri svinēšanas laika noteikumi un likumi, un, tos nolasot, īsumā pieskaršos šim jautājumam Shivas nakts laikā.

Vēlot visiem mīlestību un laimi,

Pundit Chandra Sharma Samavedula

On March 6, 2013; Vijayawada, Andhra Pradesh, India

 

Informācija par šogad Maha Shiva Ratri

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}