Shakti
Atpakaļ

Joga

Astoņi radža-jogas pakāpieni. Dažādas jogas sistēmas un citas zināšanas, ar kurām var iepazīties “Šakti” centrā.

Daudzi nezina par jogas nozīmi. Jēdziens "joga" tulkojumā no sanskrita nozīmē "savienojums, saikne, saplūšana". Savienošanās ar dievišķo. Joga – tās nav zināšanas, tas ir cilvēka apziņas stāvoklis, saplūstot ar dievišķo vienā veselumā. Nav iespējams nodarboties ar jogu. Pielietojot visus jogas instrumentus, jebkurš cilvēks spēj sasniegt jogas stāvokli – saplūst ar dievišķo. Tādā veidā cilvēks vai nu ir jogā – viņa apziņa atrodas šajā mīlestības un gaismas stāvoklī, vai arī nē.

Joga iemieso tūkstošiem gadus ilgi izstrādāto šī stāvokļa sasniegšanas sistēmu. Precīzāk, Riši (Dieva un cilvēka starpnieki) tūkstošiem gadus atpakaļ izveidoja vēdisko zinātni un tūkstošiem gadus ilgi cilvēki, pielietojot šīs zināšanas, sasniedza šo dievišķo saplūšanas, laimes un mīlestības stāvokli. Joga – tas ir ceļš, mērķis, rezultāts.

Mūsu centrā mēs apmācām cilvēkiem radža-jogu, kuru iedibināja "Joga-sutrak" Patandžali. Pielietojot radža-joga praksē, pastāv astoņi  pakāpieni jeb līmeņi, kuru dēļ to dēvē arī par aštanga-jogu (no sanskritu ašta – astoņi):

  • Jama — uzvedības normas — sevis ierobežošana
  • Nijama — reliģiozo noteikumu un priekšrakstu ievērošana – pilnīga nodošanās dvēseliskajam darbam
  • Asana — prāta un ķermeņa apvienošana ar fiziskas darbības starpniecību
  • Pranajama — elpošanas kontrole, kas noved pie ķermeņa un prāta apvienošanās
  • Pratjahara — sajūtu nošķiršana no kontaktēšanās objektiem
  • Dharana — prāta mērķtiecīga koncentrēšana
  • Dhjana — meditācija (iekšējā darbība, kura pakāpeniski noved samadhi)
  • Samadhi — mierīgs ārpus-apziņas stāvoklis, apzinoties patiesi dievišķo

Meditācija, tas ir stāvoklis, kas iestājas pats par sevi brīdī, kad cilvēka apziņa ir tam gatava. Riši Vašistha ir teicis:  "Ja tavs prāts ir piepildīts ar kaislībām, kāda šeit vairs meditēšana? Ja tavs prāts ir atbrīvots no kaislībām, kam tev vajadzīga meditācija?"

Tāpēc jogas stāvokļa sasniegšanai mēs savā centrā pielietojam Ajūrvēdas zināšanas (tās sagādā cilvēkiem ne tikai fizisko veselību, bet sagatavo garīgai izaugsmei) un vēl daudzas citas zināšanas un jogas sistēmas: Patandžali (Radža-joga) sistēma, Karma joga, Kundalini joga, Hatha joga, vēdiskā astroloģija (Džiotiša Vēda) un numeroloģija (Sankhja-Šastra) un citas, kuras patiesībā nav nodalāmas, jo tās integrāli saplūst un pāriet viena otrā.

Speciālisti

Nodarbības

Konsultācijas

Meditācijas

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}