Shakti
Atpakaļ

Pančakarma

Zināšanu jomas: Ajurvēda

Unikāla ajurvēdiska ķermeņa attīrīšanas, atveseļošanas un atjaunošanas procedūra.

Pančakarma (tulkojumā "piecas darbības") ir viena no pazīstamākajām ajūrvēdas procedūrām, kas sekmē organisma totālu attīrīšanos, atveseļošanos un atjaunošanos. Tā tiek ieteikta gan profilaktiskos nolūkos, gan tiek izmantota smagu un hronisku slimību ārstēšanā. Mūsu organisms piesārņotās vides nepareiza uztura un dzīves veida rezultātā pamazām piesārņojas ar toksīniem, kas izraisa dažādas slimības (katram individuāli – atkarībā no iedzimtām nosliecēm).

Medikamenti un arī ajūrvēdiski preparāti nesagādā vajadzīgo efektu, jo piesārņotā organismā tie nespēj nokļūt līdz orgāniem, uz kuriem tiem ir jāiedarbojas: toksīni bloķē to piekļuvi. Pančakarma izvada toksīnus no organisma, līdz ar to jau pašai par sevi tai ir spēcīgs ārstniecisks efekts, bez tam pēc tās jebkuru preparātu iedarbība desmitkāršojas. Pančakarma ideālā gadījumā ilgst aptuveni 3-4 nedēļas klīnikas apstākļos, taču mēs esam to piemērojuši ambulatoriem apstākļiem, jo ne visiem ir iespēja mēnesi atlikt visus ikdienas darbus. Līdz ar to mēs mūsu klientiem piedāvājam individuālu programmu – atkarībā no viņu veselības stāvokļa un brīvā laika iespējām. Pančakarmu var veikt arī fragmentāri, sadalot to vairākos kursos (katrs ilgst vismaz 9-10 dienas).

Arī saīsinātais 9-10 dienu Pančakarmas vienreizējais variants ir ļoti efektīva procedūra. Pančakarmas laikā tiek nozīmēta speciāla diēta, tiek lietoti speciāli preparāti, kas izvada toksīnus no visa ķermeņa audiem gremošanas traktā. Lai sekmētu toksīnu atmiekšķēšanu un izvadīšanu no audiem līdz gremošanas traktam, tiek veiktas sildošas masāžas ar speciālām eļļām un augu pūderiem, apmeklētas tvaika pirtis, u.c. Tālāk no gremošanas trakta toksīni tiek izvadīti, parasti izsaucot caureju vai - ar ajūrvēdisku klizmu palīdzību. Retāk – izsaucot vemšanu (atkarīgs no katra individuālā gadījuma, sezonas, u.c.). Līdz ar to pančakarma ir efektīva kā novājēšanas, attīrīšanas un atjaunošanas procedūra, tai ir izteikts ārstniecisks un kosmētisks efekts.

Tā ir efektīva daudzu hronisku slimību ārstēšanā – tādu kā kaulu-locītavu saslimšanu (artrīti, artrozes, u.c.), mugurkaula problēmu, vielmaiņas traucējumu (paaugstināts holesterīna līmenis, cukura diabēts, u.c.), ginekoloģisku, uroloģisku un androloģisku slimību, sirds-asinsvadu saslimšanu (paaugstināts spiediens jeb arteriāla hipertensija, u.c.), gremošanas traucējumu, nieru slimību, alerģiju, un daudzu citu slimību ārstēšanā.

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}