Shakti

Par mūsu centru

Šakti centru ir dibinājusi Diāna Ērenpreiss (Lakšmi) 2001.gadā kā ajūrvēdas centru, bet pašreizējo veidolu tas ir guvis 2009.gadā, kad mūsu Guru Šri Šri Svami Prakašanand Sarasvati Tit Maharadž svētīja centra pārveidošanos Tantras un Ajūrvēdas centrā. Guru par centra vadītājiem iecēla Diānu un Juri Erenpreisu (Krišna).

Maz ir to, kas patiesi izprot tantras, kā arī jogas nozīmi. Joga  sanskritu valodā nozīmē "savienošanās, saikne, saplūšana". Savienošanās ar dievišķo. Joga - tās nav nodarbības, tas ir cilvēka apziņas stāvoklis, kad viņš ir saplūdis ar dievišķo vienā veselumā. Ar jogu nav iespējams nodarboties. Izmantojot visus jogas instrumentus, katrs cilvēks spēj sasniegt jogas stāvokli – saplūst ar dievišķo. Tādā veidā cilvēks vai nu ir jogā – viņa apziņa nonāk mīlestības un gaismas stāvoklī, vai arī nē. Tantra ir viens no ceļiem, kā sasniegt jogas stāvokli.

Atrodoties uz tantras ceļa, cilvēks mācās pakāpeniski noskaņot savas vibrācijas saskaņā ar Visuma tīrajām vibrācijām. Tantra – cilvēka apziņa kļuvusi tik tīra, ka tā vibrē kopīgā unisonā ar Visuma vibrācijām. Harmonijā. Laimē. Mīlestībā.

Joga iemieso tūkstošiem gadus ilgi izstrādāto šī stāvokļa sasniegšanas sistēmu. Precīzāk, Riši (Dieva un cilvēka starpnieki) tūkstošus gadu atpakaļ radīja ajūrvēdisko zinātni un daudzu tūkstošu gadu gaitā cilvēki, izmantojot šīs zināšanas, izmantojot dažādas šo zināšanu sistēmas (joga, tantra u.c.), sasniedza šo saplūšanu ar dievišķo, laimes un mīlestības stāvokli. Joga un tantra – tie ir gan ceļš, gan mērķis, gan rezultāts. Tāpēc tantrā nav mērķa, rezultāta, tantrā mērķis ir pats process. Tantra – tas ir process. Brīva enerģiju apmaiņas plūsma ar visu, kas pastāv Visumā. Taču parasti tantras procesu mēs sākam apgūt ar seksuālās enerģijas apmaiņas procesa iepazīšanu. Jo seksuālā enerģija – tā ir visspēcīgākā enerģija, kuru cilvēks spēj visvieglāk sajust. Katra vibrācija – tā ir enerģija. Lai sajustu smalkās enerģijas, vispirms ir jāiemācās sajust rupjo vibrāciju enerģijas. Seksuālās enerģijas plūsmu spēj just jebkurš cilvēks. Tāpēc tantru uzsāk ar seksuālās enerģijas atmodināšanu un sašūpošanu.

Tantru nav iespējams apgūt bez jogas instrumentu pielietojuma.  Ja jūs uzjundāt seksuālo enerģiju un tā sāk cirkulēt nesagatavotā ķermenī, tā jūs var iznīcināt, izpostīt fizisko un garīgo veselību. Ķermenim jābūt gatavam šādām spēcīgām enerģijas plūsmām. Šeit ir nepieciešamas jogas un ajūrvēdas zināšanas. Un šeit ir nepieciešama Ajūrvēda (tulkojumā "zinātne par dzīvi", zinātne par pareizu dzīves veidu, diētu, ķermeņa attīrīšanas procedūrām u.c.). Tāpēc mēs savā centrā mācām cilvēkiem Patandžali jogas astoņu pakāpienu sistēmu, kura ietver pareizu domāšanu un attieksmi pret sevi, apkārtējiem un apkārtējo vidi, asana jeb Hatha joga – jogas vingrinājumi, elpošana jeb Pranajama. Mācām koncentrēties, mācām meditēt, kas ir Radža jogas pamatā. Lai gan meditāciju nav iespējams iemācīties. Meditācija, tas ir stāvoklis, kas pats par sevi iestājas, kad cilvēka apziņa tam ir gatava. Riši Vašistha ir teicis:  "Ja tavs prāts ir piepildīts ar kaislībām, kāda šeit vairs meditēšana? Ja tavs prāts ir atbrīvots no kaislībām, kam tev vajadzīga meditācija?"

Tāpēc jogas, tantras, meditācijas, brīvas enerģijas plūsmas, harmonijas un mīlestības stāvokļa sasniegšanai – apzīmējums šeit nav svarīgs – šī stāvokļa sasniegšanai mēs centrā pielietojam Ajūrvēdas zināšanas (tās sagādā cilvēkiem ne tikai fizisko veselību, bet sagatavo garīgai izaugsmei) un vēl daudzas citas zināšanas un jogas sistēmas: Patandžali, Radža-joga, Karma joga, Kundalini joga, Hatha joga, vēdiskā astroloģija (Džiotiša Vēda) un numeroloģija (Sankhja-Šastra) un citas, kuras patiesībā nav nodalāmas, jo tās integrāli saplūst un pāriet viena otrā.

Mūsu Guru katru dienu mūsu meditācijās atklāj mums – Lakšmi un  Krišne – aizvien jaunus jogas un tantras horizontus, un mēs cenšamies šo dievišķo gaismu un mīlestību nodot cilvēkiem ar savu darbu Šakti centrā.

Uz augšu
x

#{title}

#{text}