Shakti
Atpakaļ

PAVASARA CEĻOJUMS UZ INDIJU Ajurvēdiskā atveseļošana Rišikešā, un Navaratri Himalajos 2018

4. marts – 23. marts (tikai atveseļošanas daļa) 4. marts – 1.aprīlis (pilna programma)

Labākā dāvana sev vai saviem tuvajiem Ziemassvētkos vai Jaunajā Gadā: atveseļošanās un ezotērisks brauciens 2018.g. martā uz Indiju!

Šis ceļojums sastāvēs no 2 daļām: pirmajā mēs dosimies uz Ajurvēdas klīniku, kas atrodas Rišikešā. Rišikeša atrodas svētās upes Gangas krastā tajā vietā, kur Ganga no Himalajiem iztek līdzenumā – līdz ar to šī svētā pilsēta atrodas arī ļoti skaistā vietā Himalaju pakājē. Un pēc ilgu gadu meklējumiem mēs beidzot esam atraduši īstu autentisku Ajurvēdas ārstu, kurš jau 6-jā paaudzē ir mantojis unikālās Ajurvēdas zināšanas – dažādu slimību īsteno cēloņu diagnostiku pēc cilvēka pulsa, un kurš savā klīnikā Rišikešā veiksmīgi ārstē cilvēkus arī ar dažādām nopietnām saslimšanām, kā cukura diabēts, sarežģīti artrīti, neiroloģiskas saslimšanas u.c.

Līdz ar to pirmo ceļojuma daļu mēs pavadīsim šī unikālā daktera klīnikā, kur 14 dienu laikā veiksim Ajūrvēdisko atveseļošanas programmu – pančakarmu (organisma attīrīšanu). Protams, mums var pievienoties ne tikai cilvēki ar nopietnām saslimšanām, bet arī visnotaļ veseli cilvēki, kas grib vienkārši attīrīt un atveseļot savu organismu, jo jebkuram no mums mūsu dzīves rezultātā notiek toksīnu uzkrāšanās organismā, kurus ieteicams laiku pa laikam no organisma izvadīt, un pančakarma šeit ir pati efektīvākā metode.

Tāpat tie, kas laika ziņā var atļauties ilgāku pančakarmas ārstēšanu – ir iespēja ieplānot arī 21 dienas programmu!

Otrajā ceļojuma daļā mēs dosimies uz mūsu Guruji Ašramu jau nedaudz augstāk kalnos (1900m virs jūras līmeņa). Līdz ar to mēs dosimies meditēt uz svēto Mokshadham Ašramu, attīrījuši savus ķermeņus ceļojuma pirmajā daļā: spējīgi uztvert smalkās garīgās vibrācijas jau pavisam citā līmenī.
Mokshadhama Ašramā mēs meditēsim Ašrama svētajos tempļos (Mritynjaya templis, kas ir arī Guruji Samadhi vieta; Durgas templis, Shani un Mangala templis), ), kā arī veiksim Navaratri vēdisko uguns rituālu, jo tas būs pavasara Navaratri laiks.

Navaratri ir enerģētiski ļoti spēcīgs laiks divas reizes gadā (pavasara un rudens Navaratri), kad uz Zemes aktivizējas spēcīga transformējoša enerģija. Praktiski visos Ašramos un citās svētās vietās Indijā šajā laikā tiek veikti uguns rituāli pēc vēdiskām tradīcijām, izmantojot speciālas mantras.

Pēc tam mēs nobrauksim atkal lejā no kalniem, kur to pakājē Baspuras pilsētā tiks veikts grandiozs 7 dienu vēdiskais uguns rituāls: Sahasra Chandi Yagya.

Šiem rituāliem ir divas galvenās nozīmes. Pirmkārt, rituāla dalībnieki jagjas laikā var burtiski "sadedzināt" savu negatīvo karmu, atbrīvoties no visdažādākajām problēmām, panākot garīgu transformāciju. Uguns rituāls katru dienu aktivizē enerģiju savā čakrā, to attīrot no uzkrātiem šeit blokiem, kas saistīti ar attiecīgo dzīves sfēru, par kuru atbild katra no čakrām. Jo tikai likvidējot problēmas, kas mums ir saistītas ar naudu, vai attiecībām, vai pārspīlētu ego, un daudz ko citu - kas traucē brīvai enerģijas plūsmai, ir iespējama enerģijas pacelšanās uz augšējām čakrām (6. čakra un augstāk), kur cilvēks piedzīvo garīgu transformāciju.

Otrs Navaratri jagju uzdevums ir globāls - "sadedzināt" to negatīvo, kas pastāv uz Zemes, pēc iespējas uzturot mieru un līdzsvaru visā pasaulē. Līdz ar to katrs jagjas dalībnieks var ne tikai atbrīvoties no kādām savām problēmām un panākt personīgu garīgu attīstību un transformāciju, bet arī nopelnīt sev pozitīvu karmu, piedaloties procesā, kas veicina mieru un labklājību uz Zemes. Protams, visiem šiem procesiem nepieciešama jutība un apzinātība, kurā brauciena dalībniekus centīsies ievadīt tā vadītāji.

Sahasra Chandi Yagya ir grandioza mēroga jagja, veltīta Dievietei Durgai, un tiek rīkota reizi 10-20 gados!! Jums ir unikāla iespēja piedalīties šāda mēroga jagjā!

Pastāv iespēja pievienoties mūsu grupai tikai uz pirmo ceļojuma daļu: atveseļošanu Ajūrvēdas klīnikā Rišikešā (4.-23. marts; vai arī uz garāku pančakarmas programmu)!

Brauciena programma:
1. diena – izlidošana no Rīgas, pārbrauciens no Deli līdz Rišikešai
2. diena –izvietošanās Ajurvēdas klīnikā, adaptācija, atpūta, pastaiga pie Gangas. Daktera apmeklējums, izmeklēšana, ārstniecības plāna sastādīšana Navarati grupas daļai.

3. diena – adaptācija, atpūta, pastaiga pie Gangas. Daktera apmeklējums pārējai (atveselošanas) grupas daļai, izmeklēšana, ārstniecības plāna sastādīšana.
3.-16. diena Navarati grupai, 4.-17. diena atveseļošanas grupai – ārstnieciskā atveseļošanas programma klīnikā, pančakarma. Programmas ietvaros: ikdienas rīta jogas nodarbība, ajurvēdiskās procedūras, daktera apskate. Puse dienas: brīvais laiks, ko var izmantot pastaigai un meditācijai pie Gangas, Rišikešas svēto Tempļu un Ašramu apmeklēšanai, atpūtai.

Klīnika atrodas 5 minūšu gājienā no Virbhadras Šivas tempļa. Daudzi zin slavenos notikumus, saistītus ar Šivas sievas (Sati) tēva Dakšas rīkoto Jagju, uz kuru Dakša uzaicināja visus Dievus, izņemot Šivu. Šiva ar Sati tajā laikā atradās tieši tajā vietā, kur šobrīd ir izvietots Virbhadra templis.

Sati, pretēji Šivas ieteikumam neapmeklēt tēva jagju, tomēr devās uz to. Dakša jagjas laikā tik smagi apvainoja Sati un viņas vīru Šivu, ka Sati nevarēja izturēt tādu pazemojumu un pašsadedzinājās jagjas laikā. Šiva, to uzzinājis, izrāva sev no galvas vienu matu šķipsnu, nometa to zemē un radīja no tās Virbhadru – šausmīgu karotāju, kas iznīcināja visu jagju un pašu Dakšu. Virabhadras radīšanas vietā arī tika pēc tam radīts Virbhadra templis, kuru mums būs iespēja apmeklēt.

Savukārt 1 stundas braucienā no klīnikas atrodas slavens Shaktipeeth templisKunjapuri Devi templis. Pēc Sati pašsadedzināšanās Šiva paņēma uz rokām Sati nedzīvo ķermeni, un aiz bēdām zaudējis prātu, klīda ar to pa Visumu – kas draudēja pasaules galam. Tādēļ Višnu ar savu Sudaršana čakru sašķēla Sati ķermeni 52 daļās, kuras nokrita uz Zemes. Tā radās 52 Shaktipeethas – vietas, veltītas katrai no Sati nokritušās uz zemes ķermeņa daļai, kuras godinot, tika uzcelti 52 tempļi šajās vietās. Kunjapuri Devi templis tika uzcelts vietā, kur uz zemes nokrita Sati krūtis.

Skaidrā laikā no Kunjapuri Devi tempļa, kas atrodas 1700m augstumā, ir redzamas vairākas Himalaju sniegtās virsotnes (Rohini Swarga, Gangotri, u.c.).
Bez tam klīnikas tuvumā atrodas pazīstama svētā Swami Rama Ašrams (autors grāmatai "Dzīve starp Himalaju jogiem") ar ļoti skaistu teritoriju – parku, un Ašramā var katru vakaru par brīvu apmeklēt bezmaksas jogas un meditācijas nodarbības.
Nu un, protams, būs iespēja apmeklēt pašu Rišikešas pilsētu!

Programmas turpinājums:
Atveseļošanas grupai:
18. diena - atpūta, shoppings Rišikešā. 19. diena: pārbrauciens uz Deli; 20. diena - pārlidojums uz Rīgu.
Navaratri grupai:
17. diena – pārbrauciens uz Džagešvaru, apmešanās Mokshadham Ašramā vai Džagešvaras viesnīcās.
18.-21. diena– meditācijas un uguns rituāli Mokshadham Ašrama tempļos. 21. Dienas vakarā – braucam lejā no kalniem uz Baspuras pilsētu.
22.-28. diena – vēdiskais uguns rituāls Sahasra Chandi Yagya. 28. dienas vakarā izraucam uz Deli.
29. diena - pārlidojums uz Rīgu.

Brauciena cena:
1) tikai atveseļošanas daļa - 1500 EUR
Cenā ietilpst: visi transfēri, uzturēšanās klīnikā, ajūrvēdiskā ēdināšana, jogas nodarbības, ārstnieciskās procedūras (pančakarma), ārsta izmeklējumi un konsultācijas, tulka pakalpojumi, ajūrvēdiskie ārstnieciskie preparāti pančakarmas laikā.
Cenā neietilpst: aviobiļete Rīga-Deli-Rīga (aptuveni 480 EUR), Indijas vīza (45 EUR), ēdināšana pārbraucienu laikā, personīgie izdevumi.
Avanss 500 EUR – līdz 31. janvārim. Pilna summa – līdz 28. februārim.

2) pilna programma - 2100 EUR
Cenā ietilpst: visi transfēri, uzturēšanās klīnikā, ajūrvēdiskā ēdināšana, jogas nodarbības, ārstnieciskās procedūras (pančakarma), ārsta izmeklējumi un konsultācijas, tulka pakalpojumi, ajūrvēdiskie ārstnieciskie preparāti pančakarmas laikā. Izmitināšana un ēdināšana Mokšadham Ašramā, dalība Sahasra Chandi jagjā
Cenā neietilpst: aviobiļete Rīga-Deli-Rīga (aptuveni 480 EUR), Indijas vīza (45 EUR), ēdināšana pārbraucienu laikā, izmitināšanās Džagešvaras viesnīcās (ja nevēlas apmesties pieticīgajos apstākļos Ašramā), izmitināšanās un ēdināšana Baspuras pilsētā Chandi jagjas laikā, personīgie izdevumi.
Avanss 500 EUR – līdz 31. janvārim. Pilna summa – līdz 28. februārim.

Brauciena programmā var tikt veiktas korekcijas, ja to pieprasīs apstākļi.

Brauciena vadītāji: Juris Ērenpreiss un Diāna Margole. Jautājumi un pieteikšanās: 67228233, 28635980 (11.00-19.00), info( at )shakti.lv

Cena: 1500 EUR

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}