Shakti
Atpakaļ

JOGA UN SATSANGA AR JOGU NO INDIJAS YOGI JI

Zināšanu jomas: Joga

23. un 25. augustā SHAKTI centrā Trešdien 23. augustā plkst. 18.30-20.00 – satsanga Piektdien 25. augustā plkst. 18.00-20.00 – jogas nodarbība

Yogi Ji vizītes Latvijā ietvaros ir iespēja Shakti centrā satsanga laikā iepazīties ar viņu un viņa vadītajām praksēm Yogi Ji Ašramā Indijā, kā arī piedalīties jogas nodarbībā Yogi Ji vadībā.

Yogi Ji Ašrams atrodas Rišikešā, ļoti skaistā vietā Gangas krastā Himalaju pakājē. Uz viņa Ašramu brauc cilvēki no visas pasaules, lai piedalītos kursos un retrītos, kas pastāvīgi notiek Ašramā: joga, meditācija, dažādas ķermeņa attīrīšanas procedūras (šatkarmas). Ašramā notiek arī jogas skolotāju apmācību kursi ar teorētiskām un praktiskām nodarbībām. Tāpat ašrams palīdz netālu esošai skolai, kura ir domāta bērniem no mazturīgām ģimenēm. Arī mēs, apmeklējot Rišikešu, parasti apmetamies Yogi Ji Ašramā, jo tas atrodas nedaudz nomaļus no trokšņainās Rišikešas augšup pa Gangu, un pašā svētās Gangas krastā.

Trešdienas satsanga laikā Yogi Ji pastāstīs par sevi, par jogu, par savu Ašramu – īpaši interesanti tas varētu būt tiem, kas vēlas doties uz Indiju un meklē iespēju, kur var atrast iespēju Indijā praktizēt autentiskas jogas prakses, vai veikt jogas ķermeņa attīrīšanas procedūras, un, protams, pameditēt svētās Gangas krastā.
Savukārt piektdien Yogi Ji vadībā ir iespēja piedalīties jogas nodarbībā, un praktiski iepazīties ar nelielu daļu no jogas praksēm viņa Ašramā.

Šādi Yogi Ji stāsta par sevi:

Kopš agrās bērnības man bija ļoti daudz jautājumu, uz kuriem es ilgi nevarēju atrast atbildi. Mani izbrīnīja, ka dzīvē ir tik daudz krāsas, no kurienes tās nāk, kas liek cilvēkiem būt priecīgiem un nākamajā brīdī jau skumjiem? Kāpēc cilvēki nevar būt laimīgi visu laiku? Bet neviens nevarēja man atbildēt uz šiem jautājumiem, jo visi bija aizņemti ar citam – "praktiskām" lietām.

Bērnībā garajos, karstos Rišikešas vakaros es bieži sēdēju ar saviem vecākiem, vecvecākiem un viņu draugiem un kaimiņiem, klausījos, ko viņi runā par dzīvi, par viņu tikšanām ar dažādiem Guru un mūkiem un par to dzīves redzējumu. Es sēdēju neelpojot un uzmanīgi klausījos, lai nepalaist ne kripatiņu no šīm sarunām, jo pamazām sāka nākt atbildes uz maniem seniem jautājumiem. Nedaudz vēlāk es jau pats gāju runāt pie dažādiem mūkiem, kuru ir ļoti daudz Rišikešā, sēdēju ar viņiem Gangas krastā un runājos, runājos...

Es biju pateicīgs dzīvei par iespēju dzīvot Rišikešā. Bieži, agri no rīta mēs ar tuvākiem draugiem gājām pie Gangas un no attāluma skatījāmies ka meditē mūki, tas bija ļoti iespaidīgi un tas mani ļoti iedvesmoja.

Šajās sarunās es dabūju atbildes uz vairākiem saviem jautājumiem, bet līdz ar to nāca vel dziļāki, sarežģītāki jautājumi. Kad man palika 14 mana mamma kļuva par Guru skolnieci un man parādījās iespēja satikt lielisku cilvēku kurš varēja atbildēt uz maniem jautājumiem un palīdzēja ņemt nost tos prāta slāņus, ko mēs uzbūvējam apkārt sev. Man palaimējās aiziet uz Guru ašramu lai mācīties un kalpot. Viņa galvenā devīze bija Mīlestība, līdzjūtība un kalpošana.

Es sāku praktizēt jogu, kad vēl biju bērns, bet tas bija drīzāk neapzināti, īsti nesaprotot ko es daru. Ašramā es saku saprast, just ko daru, tas bija apziņu eksperimentu laiks un man tas patiesi aizrāva. Es sāku saprast sevi daudz vairāk, kaut gan joprojām biju jauns puika un bija bezgala daudz lietas kas jauca manu prāta mieru...

Un atnāca diena, kas mani izmainīja pilnīgi... Es zaudēju prāta mieru, visu mana pasaule tika iznīcināta, sev apkārt es redzēju ciešanas, kas sadauza manus sapņus, es biju bezpalīdzīgs un nezināju ko darīt. Mans ego, manas pieķeršanās, veiksme, draugi un dzīve, ko esmu radījis, zaudēja jebkādu jēgu. Man bija tik skumji, un es nezināju kur es eju.. Es jutos ka pēdējais ubags. Es sēdēju Gangas krastā un raudāju ka mazs bērns mātes klēpī un viņa paņēma visas manas skumjas, nomazgāja visas manas šaubas un piepildīju šo tukšo trauku ar jaunu enerģiju. Es atnācu no Gangas pilnīgi cits cilvēks ar jaunu skaidru pasaules redzējumu. It ka es pamodos pēc ilga, dziļā miega. Pēc šī gadījuma es jūtu ļoti stipru saikni ar Gangu.

Tas mani aizveda uz Himalaju kalniem, kur apņēmības pilns, ar jaunu enerģiju es saku meditēt un praktizēt jogu. Es dzīvoju ļoti vienkāršos apstākļos, brīžiem man nebija ne kripatiņas rīsu, brīžiem man bija ļoti auksti, bet mana dvēsele dziedāja, man piederēja viss kaut man nebija nekā. Es nevis praktizēju jogu, bet dzīvoju jogu un jūtos svētīts ... Tur es satiku daudzus dižus garus – skolotājus. Ar pateicību un godbijību atceros manu Guru – Narajan Datt, Tantras meistaru, kurs mani iniciēja tantrā. Un Guru Swami Maheshanand, kurs bija ļoti vieds un vienkāršs, es mācījos no viņa astroloģiju, Bhagavat Gītu Shankya filozofiju. Ar Guru Naline Ji studēju Vedantu.

Tagad es dzīvoju Rišikešā pie pašas Gangas un veltu savu laiku daloties ar cilvēkiem ar savu pieredzi, mīlestību un zināšanām...

Cena:

Satsanga trešdien – par ziedojumiem

Jogas nodarbība piektdien – 15 EUR

Cena: 15 EUR

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}