Shakti
Atpakaļ

Shakti centra vadītāju Jura un Diānas brauciens uz Indiju uz mūsu Gurudži ašramu 2014. g. rudenī

Rudens 2014

 

Turpinot mūsu Gurudži Shree Swami Prakashanand Saraswati Teet Maharaj iedibināto tradīciju - viņa ašramā Navaratri laikā (tulkojas kā “deviņas naktis” – deviņu dienu un nakšu garīgs festivāls, veltīts Durgas deviņām formām – Shailputri, Brahmacharini, Chandragantha, Kushmanda, Skandamata, Katyayani, Kalratri, Mahagauri, Siddhidatri) veikt 9 dienu Navaratri jagju (uguns rituālu), mēs arī šogad – jau pēc mūsu Gurudži Mahasamadhi (fiziskā ķermeņa atstāšanas) pagājušā gadā - devāmies uz Mokshadham ašramu Himalaju kalnu piekājē piedalīties ikgadējās Navaratri jagjas veikšanā. 

Jagjas veikšanu Gurudži ašramā tradicionāli nodrošina 11 bramini (vēdiskie priesteri), kam palīdz 3 ašrama pastāvīgie bramini (plus 2 bramini gatavo visiem ēdienu – veic arī ne mazsvarīgu darbuJ). Navaratri jagja Gurudži ašramā vienmēr ir bijis ļoti spēcīgs garīgs rituāls, kur ar speciālu mantru palīdzību tiek ģenerēta ļoti spēcīga enerģija. 

Katra no deviņām Durgas formām – Dievietēm kurē attiecīgo čakru: Shailputri – pirmo, Brahmacharini – otro, Chandragantha – trešo, utt. Līdz ar to katru dienu, veicot šo jagju, tās dalībniekiem enerģija pamazām virzās no pirmās čakras uz augšu pa visām čakrām, astotajā un devītajā dienā sasniedzot jau 8. un 9. čakru, kuras atrodas ārpus mūsu fiziskā ķermeņa. Protams, tas notiek tikai tajā gadījumā, ja rituāls tiek pareizi veikts, un jagjas dalībnieki apzināti strādā visas 9 dienas, koncentrējoties uz mantru, Dievieti, un ja viņi ir gatavi šim procesam. 

Papildus šim katra jagjas dalībnieka individuālajam procesam, jagjas laikā tiek ģenerēts ļoti spēcīgs kopīgs enerģētiskais lauks, ko mūsu Gurudži, tāpat kā citi svētie, parasti izmantoja dažādiem globāliem mērķiem, tādiem kā miera un līdzsvara uzturēšanai visā pasaulē. Lai gan šoreiz Gurudži pirmo reizi jagjas laikā nebija kopā ar mums savā fiziskajā ķermenī, taču viņa garīgā un enerģētiskā klātbūtne bija pilnīgi tāda pati kā visus agrākos gadus. Kad jagjas 7. dienā (pēc braminu nepietiekamās koncentrēšanās uz lūgšanām, mantrām un rituālu jagjas 6. dienā) bijām spiesti uzaicināt papildus braminus, un veikt rituālu tikai ar vienu 30 min. pauzi un bez ēšanas no 9.00-17.00, mums izdevās pacelt enerģiju nepieciešamā līmenī - vakara Aarti (vakara uguns rituāls tempļos) laikā Gurudži mandirā (templī) viņa samadhi vietā Gurudži apmierinātais smaids un prieks bija ne tikai jūtams, bet bez maz vai fiziski redzams.

Pēc šīs jagjas veiksmīgās pieredzes, apspriežoties ar indiešiem – Gurudži sekotājiem, esam nolēmuši ne tikai turpināt organizēt ikgadējās Navaratri jagjas Gurudži Mokshadhama ašramā, bet arī organizēt grupu braucienus uz ašramu cilvēkiem, kurus interesē dažādu vēdisku autentisku rituālu (pudžu, homu, jagju) veikšana ašramā Gurudži enerģētiskajā laukā, uzaicinot šim nolūkam no apkārtnes tempļiem zinošus un pieredzējušus braminus jeb panditus šo rituālu veikšanai. 

Nākamajā, 2015. gadā, esam iecerējuši organizēt grupas braucienu uz no ašrama dienas brauciena attālumā esošo Pindari ledāju (kuru mums savulaik Gurudži ieteica apmeklēt kā spēcīgu “shakti” vietu), un pēc ledāja apmeklēšanas veikt dažādas pudžas un homas Mokshadhama ašramā. Informācija par šo braucienu drīzumā būs pieejama mūsu mājas lapā.

 


Lai apskatītu visus brauciena foto, un video, spiest šeit.

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}