Shakti
Atpakaļ

Rakstniece un Indoloģe Viktorija Dmitrijeva: Unikālas Lekcijas un Grāmatas Prezentācija

2. un 3. maijā 2015 Shakti Centrā.

Viktorija Dmitrijeva - tulce, indoloģe, grāmatas "Indija. Klejojoša svētlaime" (Maskava, 2014) un daudzu citu publikāciju autore. Viktorija ir absolvējusi Sanktpēterburgas Valsts Universitātes angļu filoloģijas departamentu, un ieguvusi maģistra grādu reliģiskās studijās McGill universitātē (Monreāla, Kanāda). Lasījusi daudzas lekcijas un vadījusi seminārus par indoloģijas tēmām. Pēdējos piecus gadus Viktorija dzīvo Indijā, kur viņa tulko senos indiešu tekstos par filozofiju un jogu un organizē ceļojumus pa "ne-tūristisko" Indiju.


2. MAIJS (sestdiena), LAIKS: 11.30-13.30

Lekcija: KAŠMIRAS ŠIVAISMS. AUGSTĀKĀ NE-DUALITĀTE JEB IZEJA IR

Lekcija iepazīstinās ar unikālās Kašmiras (Indijas vistālāk ziemeļos esošais štats) jogas un filozofijas tradīcijas galvenajām iezīmēm. Kašmiras Šivaisms attīstījās 8. gadsimtā uz Dieva dotajām zināšanām un kašmiras jogu garīgajām praksēm. Tas apstiprina absolūti viennozīmīgu skatījumu uz Visuma struktūru un skaidri, precīzi un pozitīvi noteica cilvēka vietu un jēgu tajā.


2. MAIJS (sestdiena), LAIKS: 14.30-16.30

Grāmatas prezentācija: "INDIJA. KLEJOJOŠA SVĒTLAIME"

Šī grāmata ir stāsts par to, kā bērnības sapņa piepildīšana var izgaismot dzīvi, piešķirot tai jaunu, laimes pilnu nozīmi, apbrīnojamā kārtā mainot domāšanas veidu, intereses, vidi, nodarbošanos, sevis un pasaules uztveri. Šāds sapnis ir visiem, taču tā maigo, nepārliecinošo balsi nomāc citu cilvēku pieredze un autoritāte, normas un paradumi. Tomēr, ja Jūs sadzirdēsiet šo balsi, kas joprojām dzīvo sirds dziļumos, tā varētu kļūt par dzīves simfonijas pārveidojošu vadmotīvu. Arī JŪSU dzīvē.


3. MAIJS (svētdiena), LAIKS: 11.00-13.00

Lekcija: DESMIT MAHAVIDJAS. DIEVIŠĶĀS SIEVIŠĶĪBAS ARHETIPI INDIJAS TANTRĀ

Lielajā hinduisma dievību panteonā īpašu vietu ieņem pārsteidzoša desmit dieviešu grupa, katra no kurām ir Vienotās Dievietes-Mātes izpausme. Dažreiz šokējošs Mahavidjas izskats slēpj dziļus Visuma un garīgā ceļa noslēpumus. Mahavidju (sanskritā "varenās gudrības") sūtība ir atmodināt apziņu, iznīcināt stereotipus un aizvest ārpus prognozējamā un ikdienišķā robežām.


MAKSA PAR LEKCIJĀM - ZIEDOJUMI

 

Norises vieta:
SHAKTI CENTRS, Palīdzības iela 6, Rīga, tālr.: 67228233,
mob: 28635980, e-pasts: info( at )shakti.lv, www.shakti.lv

Saraksts: Klikšķiniet šeit, lai apskatītu centra nodarbību sarakstu

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}