Shakti
Atpakaļ

Homa Ugunīgais Rituāls

Zināšanu jomas: Tantra

Svētās uguns godināšanas vēdiskais rituāls. Tā ir kalpošana un vienlaicīgi dziļa meditācija.

Aicinām piedalīties!

  • Sestdienās no 9.00 – 11:00 "Shakti centrā" norisinās ugunīgais vēdiskais rituāls – Navagraha homa, kas ir veltīts Deviņām planētām.
  • Dalība rituālā sekmē visu Deviņu planētu negatīvo ietekmju uz mūsu dzīvi neitralizēšanu un pastiprina to pozitīvo ietekmi.
  • Homa tiek uzskatīta par sevišķi labvēlīgi ietekmējošu – tā ir kalpošana un vienlaicīgi arī dziļa meditācija. Visi ir laipni aicināti!
  •  Dalība bez maksas. Vēlams ņemt līdzi ziedus, augļus, saldumus.

Kas ir homa?

Homa – tas ugunīgs rituāls, ugunīgā upurēšana. Sanskritu valodā sakne „hu" nozīmē: „piedāvāt", „dāvināt", kā arī „ir". Cits homa  nosaukums – agnihotra.

Svētā uguns godāšanas tradīcija un tā izmantošana par upurēšanas līdzekli cēlusies no vissenākajiem laikiem. Uguns tiek uzskatīta par cilvēka un dievu starpnieku, pateicoties ugunij upuri nonāk pie dieviem.

Tas, kas tiek sviests ugunī kā dāvana, ir simbolisks mīlestības apliecinājums un vēršanās pie dieviem. Mantrām piešķirama „adreses" nozīme, uz kuru tiek sūtīts sadedzinātais dāvinājums dieviem, bet uguns šo upuri pieņem - smalko upura sastāvdaļu, to sadedzinot paceļ augstākajās jūtu, attiecību, nolūku un izteikto lūgumu sfērās . Tā kā ugunij piemīt neskaitāmi daudz liesmu valodu, tiek uzskatīts, ka tajā iemiesojušies visi dievi, un ar uguns starpniecību iespējams pielūgt jebkuru Devote.

Kā notiek homa?

Homai ir vajadzīgi četri obligātie komponenti. Tās ir drava (upurējamās substances), taga (garastāvoklis jeb upurēšanas noskaņojums), devota (debesu būtnes, kuras saņem upurētās dāvanas) un mantra (kurai  piemīt vārda spēka).

Homas laikā uguns tiek dedzināta speciālā metāliskā traukā, ko sauc – kunda. Par upurējumu ugunij bez mantrām dāvā arī labvēlīgi ietekmējošus garšaugus un smaržvielas, kas sagādā dieviem baudu: siltu ghi eļļu, dažādus graudus, sēklas, aromātiskus augu un ziedu maisījumus.

Kā tas iedarbojas?

Uguns elements – dievišķā apziņa. Seno mantru skaitīšana ugunij un upurēšanas objekti pārvērš rupjo, materiālo enerģiju smalkajā. Mantru vibrācijas iedarbojas uz Visuma smalko enerģiju, neitralizējot prāta negatīvos stāvokļus un pastiprinot pozitīvos, harmonizējot  cilvēka biolauku (auru) un apkārtējo pasauli.

Uguns rituālu pielieto konkrētu vēlmju piepildīšanai, dievišķās aizsardzības saņemšanai, Dabas atbalstam un šķēršļu novēršanai dzīvē.

Vietā, kur pareizi veic Homu, iemājo labdabīgā enerģija, kas dāvā pozitīvo un labo visām dzīvajām būtnēm.

Kādas problēmas iespējams atrisināt ar Homa palīdzību?

Praktiski visas. Veselības problēmas, attiecības ar tuviniekiem, darba problēmas, parādu, personīgās dzīves, ģimenes dzīves nokārtošanu, problēmas ar bērniem. Rituālu var veikt materiālā stāvokļa uzlabošanai, biznesa panākumu un veiksmes palielināšanai, kā arī garīgai attīstībai. Dažādu šķēršļu novēršanai gan garīgajā, gan arī materiālajā sfērā.

Kas nepieciešams, lai piedalītos?

Rituālu nedrīkst veikt mehāniski un ar mērķi – kaut ko iegūt. Ir sev godīgi jāpajautā – vai esmu gatavs? Vai esmu gatavs ar prieku, mīlestību un ticību dāvāt enerģiju kalpošanai dievišķajām enerģijām? Vai esmu gatavs izmaiņām sevī? Vai es to nedaru vienīgi ar mērķi saņemt kaut ko pretī?

Šeit precīzi darbojas vēdiskā gudrība: „Jo vairāk atdod, jo vairāk saņem". Bet ko mēs varam dot dievam, izņemot savu mīlestību, uzmanību un laiku.

Saraksts: Klikšķiniet šeit, lai apskatītu centra nodarbību sarakstu

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}