Shakti
Atpakaļ

NAVARATRI DURGA HOMA

Sestdien 2.aprīlī plkst. 8.30-10.30, klātienē

Šogad 2.aprīlī sākas pavasara jeb Chaitra Navaratri - 9 dienas un naktis, veltītas Dievišķajai Mātei, tās 9 formām (Navadurga). Vēdiskajā tradīcijā Durga šo 9 dienu laikā smagās kaujās uzvarēja visus dēmonus - kas simbolizē mūsu mūsu spēju un nepieciešamību uzvarēt savas negatīvās īpašības, savu ego (jeb - savus dēmonus), kas ir sasniedzams ar apzinātu darbu (ar smagām kaujām). Tādēļ pēc šīm 9 dienām desmitajā dienā tiek svinēts Vijaya Dashami - pilnīga mūsu gara uzvara pār ego, kad notiek Prakriti (Durgas jeb Parvati) saplūšana ar Purušu (Šivu jeb garu): kad savienojas sievišķā dabas, miesas enerģija ar vīrišķo gara jeb dvēseles enerģiju.

Karš visapkārt notiek tikai viena iemesla dēļ - jo mēs neesam uzvarējuši šo karu katrs sevī. Jo dēmoni un mūsu negatīvās īpašības ņem virsroku.

Tādēļ veiksim uguns rituālu - Čamundas homu, un lūgsim Dievišķai Mātei palīdzību un svētību, lai mēs katrs tiktu galā ar šo kauju pašos sevī.

Homa notiks klātienē (bez online translācijas!), dalība - par brīvprātīgiem ziedojumiem. Jābūt tukšā dūšā, no rīta ir jānomazgājas, jāvelk ir tīras košas drēbes (sarkanas, dzeltenas, baltas; nekādā gadījumā - melnas vai citas tumšas krāsas), līdzi var ņemt ziedus un augļius prasādam.

Saraksts: Klikšķiniet šeit, lai apskatītu centra nodarbību sarakstu

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}