Shakti
Atpakaļ

Nepal Yatra. Manang.

12-28 OCT 2017

Mēs dodamies uz Nepālu pa budistu svēto Milarepas  un Guru Pinpoče pēdām uz Annapurna kalnu masīvu, kas ir Dievišķās mātes Šakti iemiesojums. Meditācijas un dažādas garīgās pakses veiksim spēka vietās, budistu klosteros un svēto meistaru alās. Namobudda klosterī būs retrīts un 6 dienu pārgājiens starp sniegotajām Himalaju virsotnēm.

ॐ 2 pirmās un 2 pēdējās dienas mēs pavadīsim Katmandu, kur iepazīsim senās hindusitu un budistu svētvietas. Mēs apmeklēsim: Šivas Zelta templi, Swayambhunath stupu, kas dod svētību un Boydnath stupu, kas piepilda vēlēšanās.
ॐ Trīs brīnišķīgas dienas un naktis mēs pavadīsim klosteru kompleksā Namobudda, kur atrodās viena no trim Katmandu apkārtnes galvenajām stupām.

ॐ Pēc tam mēs dosimies uz Annapurna kalnu masīvu un 6 dienas ar kājām iesim pa savvaļas dabas kalnu takām. Mēs iegriezīsimies klosteros un alās, kur gadiem ilgi ir meditējuši vareni meistari. Mūsu ceļš vedīs starp klusajām un sniegotajām Himalaju virsotnēm un mūs ieskaus kristāltīrais kalnu gaiss. Mēs ieraudzīsim Annapurnu II (7937 м), Manaslu (8163 м), Lamjung Himal (6983 м), Ngadi Chuli (7871 м), Himalchui (7893m) un daudzas citas sniegotās virsotnes.
ॐ Pārgājiens būs augstu kalnos (4100m), bet tomēr tas nebūs ļoti smags, tāpēc lieliski piemērots arī tiem, kam nav pieredzes ar kāpšanu kalnos. Tomēr šī taka un maršruts ir viens no elpu aizraujošākajiemm un gleznainākajiemm visā Nepālā.

ॐ Annapurna – tulkojumā nozīmē pārpilnība, dodošā, «pilna ar pārtiku». Mēs iesim uz šo kalnu, lai piepildītos ar Šakti radošo enerģiju, lai atrastu līdzsvaru starp sievišķo un vīrišķo pirmsākumu sevī, harmoniju starp  formu pasauli un Dabu, lai uzlabotu attiecības ar sievietēm, māti un atklātu savu sievišķo dabu. Mēs ielūkosimies sevī, ieklausīsimies savā sirdsbalsī, pabūsim vienatnē ar sevi un Dievu sevī.
ॐ Katru dienu visa brauciena garumā – hatha joga un pranajama, meditācijas, lekcijas un īpašas praktikas.
ॐ Pārgājienam pa Himalajiem nav nepieciešama alpīnistu sagatavošanās, bet jābūt labā fiziskā formā. Nepieciešamas ērtas sporta kurpes, mitrumizturīga jaka, termoveļa. 2-3 mēnešus iepriekš būs jāsāk gatavoties braucienam kalnu apstākļos: jālieto īpaši spēcinošie preperāti, vairāk jākustās, jāstaigā ar kājām, kā arī jāveic īpašas elpošanas prakses un jogas vingrojumi.

Ceļojuma cena: 17 dienas – 1350€

Iekļauts cenā: visi pārbraucieni Nepālā, dzīvošana 4* viesnīcā Katmandu un mājiņās kalnos, viss nodrošinājums kalnu pārgājienā (gids, mantu nesēji, atļaujas, 3x dienā veģetāra ēšana), kā arī jogas nodarbības un citas prakses.
Nav iekļauts cenā: Aviobiļete Rīga  - Katmandu - Rīga aptuveni 900€. Biļete ir rezervēta grupai – 20 cilvēkiem.  25€ - Nepālas vīza (tiek pirkta uz Nepālas robežas), apdrošināšana (25€), dažas pusdienas un vakariņas Katmandu, individuālās konsultācijas, tējas nauda (50€).
Mūsu regulārajiem ceļojumu apmeklētājiem būs patīkamas atlaides! Iepriekšēja intervija un priekšapmaksa obligāta!
Apmaksas kārtība:

1) Avanss – 350€

2) Aviobiļetes pirkšana 900€

3) 1000€ - ne vēlāk kā 1 augustā.

Papildus informācija: Viktorija Darakova +37129250994  v.darakova( at )gmail.com

Maršruts pa dienām

1.diena. Lidojums Rīga (15:20) – Katmandu.
2.diena. Ierašanās Katmandu 09:30. Iekārtošanās Tamela viesnīcā, neliela atpūta pēc lidojuma. Svētības iegūšana ceļojumam pie pašas senākās stupas Nepālā – Swayambhunath. Sena rajona Tamel apmeklēšana, kur var nopirkt trūkstošo ekipējumu kalnu pārgājienam.

3.diena. Joga no rīta. Apskatam Katmandu, saņemam svētību no budistu un hinduistu svētajiem. Šivas Zelta templis Pashupatinath, lielākā budistu stupa Boudnath.

4.diena. Katmandu – Parping. Pēc brokastīm izbraucam no Katmandu. 20 km uz dienvidrietumiem no Katmandu ir Shesh Narayan templis, kurš ir veltīts Dievam Višnu. Tāpat mēs apskatīsim lielo Taudaha purvu. Uzskata, ka purva dibenā, dārgumu ieskauts, joprojām dzīvo Čūsku karalis. Pēc tam mēs apmeklēsim budisma aizstāves Vajrayogini templi ar zelta jumu, kas dod aizsardzību pret šķēršļiem garīgajā ceļā. Asūra ala, kur ilgu laiku pavadīja Padmasambhava, nodarbojoties ar tantriskajām praksēm un esot meditācijā. Meistara plaukstas nospiedums uz akmens ir spēcīga svētība visiem, kas atnāk šajā dienā šeit meditēt. Uz klints ir arī Taras / Sarasvatī tēls. Nakšņošana Parpingas viesnīcā.

5.diena. Namobudda. No rīta joga un meditācija. Namobuddhas klosteru komplekss, kur atrodās viena no trim galvenajām Katmandu apkārtnes supām. Šajā vietā Buda iepriekšējā inkarnācijā ziedoja savu ķermeni, lai pabarotu tīģerieni ar mazuļiem. Vakara pudža klosterī un saulriets virs Himalaju kalniem. Nakts klostera viesu mājiņā.

6.diena. Namobuddha. No rīta joga un meditācija. Thrangu Tashi Yangtse Monastery klostera apmeklējums, kurā dzīvo vairāk kā 200 mūku. Piedalīšanās ceremonijā. Pastaiga pa mazu pilsētiņu Panauti, kuru uzcēla divu upju sateces vietā un Indijā tā skaitās Prajag spēka vieta. Panauti ir viena no vecākajām Nepālas pilsētām, tajā saglabājušies daudz tempļi un pagodas ar elegantiem Newari kokgriezumiem un šauras ieliņas kā viduslaiku pilsētās. Nakts Namobuddhas klosteru viesu namiņā.

7.diena. Pārbrauciens uz Koto (2630 м). Pārbrauciens būs ilgs – 9-10 stundas. Mēs brauksim pa ceļu, kas ved gar laukiem un maziem ciematiņiem. Pēc dažām stundām pavērsies skats uz sniegotajām Himalaju virsotnēm: Himalchui (7893m) un Buddha Himal (6672m). Pēc pusdienām Besisahar brauksim ar džipiem līdz kalnu pārgājiena sākumam Koto.

8.diena. Pārgājiens uz Upper Pisang (3300 м): 6-7 stundas ceļā. No rīta joga un meditācija. No Koto paverās brīnišķīgs skats uz Annapurnu II (7937 м) un daudzām citām sniegotajām virsotnēm. Ceļš ved caur gleznaino Chame ciematu un paverās skats uz kalnu grēdu Manaslu (8163 м), Lamjung Himal (6983 м) un Ngadi Chuli (7871 м).
Taka ved tieši pa Paundi Danda šķautni, kur zem mūsu kājām stāv viengabalainas klintis gandrīz 2000m dziļumā. Nepālieši šo vietu uzskata par «paradīzes vārtiem», kur dvēsele, pametot ķermeni, veic pāreju uz Debesīm. Augšējā Pisanga – mazs ciematiņš, kur atrodās slavenā Nyingma-pa Gompa. Nakšņošana lodžijās.

9.diena. Pārgājiens uz Ngawal (3675 м):  4-5 stundas ceļā. No rīta joga un meditācija. Šodien taciņa ved gar Nyeshang ieleju, kurā lietus tikpat kā nekad nelīst. Tā līdzinās tukšam laukumam. Pēc tam taka paceļās pie priedēm un mūžzaļajiem kadiķiem līdz diviem ciematiņiem Ghyaru un Ngawal, no kurienes paverās elpu aizraujošs skats uz Himalajiem. Pēc pusdienām stundu ilgs pārgājiens līdz Guru Pimpoče alai (Ney Guru Sang Phuk),  kur ir neliela svētvieta, lūgšanu karodziņi un Lielā skolotāja paštaisīta statuja. Nakšņošana lodžijās.

10.diena. Pārgājiens uz Braga (3530 м): 6-7 stundas ceļā. Saullēktā joga un meditācija. Uzlecošā saule apspīd sniegotās virsotnes, radot brīnišķīgas gaismas spēles. Mēs ieraudzīsim Annapurna II (7937 м), Annapurna IV (7525 м), Annapurna III (7555 м), Gangapurna (7454 м), Tilicho Peak (7134 м), Chulu East (6429 м). Pēc brokastīm iešana lejup uz Braga ciematiņu, kas ir viena no Annapurnas reģiona gleznainākajām vietām. Pēc tam nedaudz augstāk par Munji ciematiņu apmeklēsim Sher Gompa, kur mūki iziet pilnu retrītu 3 gadu, 3 mēnešu un 3dienu garumā. Nakšņošana Bragā lodžijās.

11.diena. Pārgājiens uz Milarepas alu (4100m): 6-7 stundas ceļā. Saullēktā joga un meditācijas klosterī, piedalīšanās rīta pudžā Kagyu lineage Braga Gompa (Drakar Gompa) klosterī. Pēc brokastīm trīs stundu pārgājiens uz Milarepas alu. Meditācija alā. 3 stundas atpakaļ. Nakšņošana Bragā lodžijās.

12.diena. Pārgājiens uz Dhukur Pokhari (3275 м): 6-7 stundas ceļā. Vēl vienreiz joga un meditācija Braga Gompa klosterī. Pēc brokastīm mēs dodamies atpakaļ uz Pisang no Humde lidostas. Pēc pusdienām turpinam ceļu lejā līdz nakšņošanai  Dhukur Pokhari vai Chame.

13.diena. Pārgājiens uz Koto (3 stundas). No rīta joga un meditācija. Pēc brokastīm pēdējais 3 stundu pārgājiens, pēc tam 1 stundas pārbrauciens džipos uz Besisahar un pēc tam autobuss uz Katmandu (7-8 stundas).  Pēdējās 2 dienas Katmandu mēs dzīvosim tieši blakus pašai lielākajai Budistu stupai Boudnath.

14.diena Katmandu. No rīta joga uz jumta ar skatu uz Boudnath stupu – īstu spēka vietu. Ja ir vēlēšanās var apmeklēt tibetiešu ārsta Šeraba klīniku. Viņš lieliski uzstāda diagnozes mērot pulsu un izraksta tibetiešu zālītes. Tur var saņemt tibetiešu masāžu un citas procedūras.

15.diena Katmandu. No rīta joga uz jumta ar skatu uz Boudnath stupu. Brīva diena.
16.diena Katmandu. No rīta joga uz jumta ar skatu uz Boudnath stupu. Pēc pusdienas 15:35 izlidojam uz Deli.
17.diena. Nakti 01:30 izlidojam no Deli uz Rīgu. Rīgā 10:50

Cena: 1350 EUR

Speciālisti:

Uz augšu Atpakaļ
x

#{title}

#{text}